Творби на 101 автори, от които почти 80 са български поети, са събрани в книгата „Поезия срещу войната“, съобщиха издателите „Арс” и „Скрибенс”. В антологията, която излиза от печат на 15 юни, са включени творби на както на известните Борис Христов, Цочо Бояджиев и Георги Господинов, така и млади, но вече разпознаваеми, а също и такива, които тепърва изграждат своето име поети.

„С участието си в "Поезия срещу войната“ авторите искат ясно да изразят своето желание за помощ и съпричастност, да покажат ужаса на войната”, казват издателите.

Книгата съдържа и произведения на класически и на съвременни украински писатели като Тарас Шевченко, Юрий Андрухович, Сергий Жадан, Любов Якимчук и др. Корицата е дело на Теодор Ушев.

Приходите от продажби ще бъдат дарени на Фондация „Юкрейн съпорт енд реноватион“, ЕИК 206865340, банкова сметка в лева: BG49IABG70951001063401, със седалище и адрес на управление: Пловдив, бул. „Източен“ 59, представлявана от Наталия Еллис, за възстановяването на болница, в която да се настаняват болни или ранени бежанци от Украйна.

Добавете коментар


Защитен код
Обнови

„Понеже всяко правителство, което управлява без съгласието на управляваните, по дефиниция представлява робство.“

Джонатан Суифт, ирландски писател, роден на 30 ноември преди 356 години

Анкета

Остава ли ви време да четете книги?

Да, както винаги - 80%
Все по-малко - 20%
Не чета изобщо - 0%

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

„Диада“ без доза щастие

„Диада“ е честно реализиран филм, с уверена и с ясни послания режисура, впечатлява и операторска работа

За „Ваймар експрес“ и силата на таланта

 

На финала авторката на филма търси помирителен жест – тя деликатно и предпазливо, премерено и едва ли не извинявайки се, стига до извода, че личността и пристрастията на Мутафова отстъпва пред силата на нейния талант, което си е и самата истина.

Такива, каквито бяхме

 

50 години от премиерата на "Каквито бяхме". Творбата на Полак е сред вечните класики на Холивуд, която може да се гледа винаги и с удоволствие