ВЕСЕЛИНА СЕДЛАРСКА, "Фейсбук"

България рядко е имала толкова спешна нужда от писателите, поетите, творците, духовните водачи на нацията. Къде сте? Сочите ни пътя, пръскате светлина в здрача, лекувате демократичния кръвоизлив на България?

Или съчинявате красивите си завъртяни изречения за живота, смъртта и още нещо? Четох Галин Стоев, четох Захари Карабашлиев, четох Николай Поляков с вътрешна благодарност. Надявам се, че ще допълните изпуснатите от мен.

Знам, че такива текстове не се пишат по поръчка, не се пишат за хонорари, пишат се, защото авторите им не могат да не ги напишат. Точно това ги прави духовни водачи на уморени, объркани, обезкуражени, пръснати от поражението войници, точно това събира победените в армия, когато битката е за почтеност и справедливост, че и за бъдещето даже. Останалите претенденти за духовни мисионери, награди и звания - къде сте?

Добавете коментар


Защитен код
Обнови

  • ПОЗИЦИЯ

    Библио-сарайският синдром

    В България проруската Пета колона е проникнала масово в парламента, правителството, президентството (особено!) и в съдебната система. Ние сме единствената страна в ЕС и НАТО, начело на която стои отявлен прорашистки държавен глава

„В поезията има двама гиганти – суровият Омир и финият Шекспир. В музиката също има двама гиганти – мислителят Бетовен и супермислителят Берлиоз.”

Модест Мусоргски, руски композитор, роден на 21 март преди 184 години

Анкета

Подпишете се в подкрепа на украинския народ!

Путин е престъпник! - 89.2%

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

Тихословия = умотворение

 

"Тихословия" е новата книга на Анго Боянов

Непреглътнатите думи-камъчета на Марин Георгиев

 

Може би Марин Георгиев не подозира, но той по параболичен начин е обяснил замисъла на книгата си чрез своята рефлексия за фрагментите на Атанас Далчев

За Шекспир, уличното куче и любовта, без която не можем 

Най-ценното достижение на „Шекспир като улично куче“ на Валери Йорданов е всепобеждаващата сила на емпатията