Доскорошният министър на културата от ГЕРБ - Вежди Рашидов, отново демонстрира управленското си разбиране за цензура спрямо критичните към него медии (които са много малко на брой). 

В интервю за "Канал 3" в неделя "почетният мултак" описа и привързаността си към групировката "Мултигруп" с думите: "Никога не съм работил в "Мултигруп". Познавах Илия Павлов, може да има грехове момчето, на мен никога нищо не ми е сторил."

"Нашата държава се управлява от "Фейсбук", платени протестъри от улицата. Скоро едни протестъри, едни соросоиди дойдоха да ми искат оставката", обяви възмутен културтрегерът. "В едно предаване, в което трябваше да се говори за Закона за културното наследство, изведнъж започва да се говори против министъра – че е крадял, че има хотели, че е идиот. Тогава писах на водещия, който не направи никакви усилия да спре, дори се хихикаше. Тогава казаха, че има натиск от страна на министъра срещу свободата на словото. Държавната медия е също на заплата на държавната ясла, както е и министерството“, каза Рашидов. Става дума за това, че медии публикуваха информация, че синът му има хотел в Алпите, а Рашидов яростно отрече. 

"Написах писмо до главния прокурор и поисках проверка за последните 10 години в НАП. Излизам от министерството с това, с което съм влязъл през 2003 г. Помолих данъчните да проверят и сина ми", каза възмутен ексминистърът.  

Добавете коментар


Защитен код
Обнови

  • ВОЙНАТА

    Ода за Харкив

     "Държава и народ, които имат град като Харкив, никога не могат да бъдат победени" - коментар на Николай Слатински

„Няма фиксиран или постоянен авторитет, а непрекъснат обмен на взаимна, временна, и преди всичко доброволна власт и подчинение“.

Михаил Бакунин, руски мислител и революционер, роден на 30 май преди 209 години

Анкета

Подпишете се в подкрепа на украинския народ!

Путин е престъпник! - 89.2%

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

„Петият вагон“ - равносметка или ново начало

 

През 2022 г. писателят Христо Карастоянов е прегледал, обработил и допълнил своите текстове, конструирайки пъзел, които наистина могат да се разглеждат и като мини романи

Страстната адвокатска защита на един философ

 

Есетата на Октавиан Палер те карат да ги препрочиташ и отново да вникваш и разсъждаваш върху големи теми и образи на световната литература

Фрагменти около една книга на Марин Георгиев

"Марин е от редките участници в софри и говорилни, който усети как изтича времето в бездействие, ако не предприемеш нещо да задържиш хода му" - Георги Мишев за книгата на "Камъчето под езика"