В петък в Министерството на културата е бил сключен нов колективен трудов договор за театралните актьори и библиотечните работници. Не бяха съобщени никакви подробности, а самите договори не бяха публикувани.

Подписи са положили: Независимата синдикална федерация "Култура" към КНСБ, Националната федерация „Култура” към КТ "Подкрепа", Съюзът на артистите и Българската асоциация на работодателите в областта на културата (БАРОК). Министърът на културата в оставка Вежди Рашидов подписал браншовия договор като гарант за изпълнение на неговите клаузи.

Колективният трудов договор има срок на действие 2 години и влиза в сила от датата на подписването му. Според Рашидов той ще осигури повече сигурност и спокойствие за всички, които работят и творят в храмовете на Мелпомена. Министърът се похвалил, че бюджетът на ведомството за 2017 г. е 156 млн. лв.

 

Добавете коментар


Защитен код
Обнови

  • ПОЗИЦИЯ

    Библио-сарайският синдром

    В България проруската Пета колона е проникнала масово в парламента, правителството, президентството (особено!) и в съдебната система. Ние сме единствената страна в ЕС и НАТО, начело на която стои отявлен прорашистки държавен глава

„В поезията има двама гиганти – суровият Омир и финият Шекспир. В музиката също има двама гиганти – мислителят Бетовен и супермислителят Берлиоз.”

Модест Мусоргски, руски композитор, роден на 21 март преди 184 години

Анкета

Подпишете се в подкрепа на украинския народ!

Путин е престъпник! - 89.2%

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

Тихословия = умотворение

 

"Тихословия" е новата книга на Анго Боянов

Непреглътнатите думи-камъчета на Марин Георгиев

 

Може би Марин Георгиев не подозира, но той по параболичен начин е обяснил замисъла на книгата си чрез своята рефлексия за фрагментите на Атанас Далчев

За Шекспир, уличното куче и любовта, без която не можем 

Най-ценното достижение на „Шекспир като улично куче“ на Валери Йорданов е всепобеждаващата сила на емпатията