Фирмата "Прайсуотърхаус Купърс", която отговаряше за отпечатването на текстовете за наградените филми на церемонията по връчването на наградите „Оскар”, се извини за това, че водещите Уорън Бийти и Фей Дънауей са получили грешен плик с победителя в категория „най-добър филм”, съобщи usatoday.com.

Вместо на "Лунна светлина" статуетката беше връчена на екипа на "La La Land". Хората излязоха на сцената, държаха благодарствените речи и по средата се наложи да им отнемат наградата и да я дадат на екипа на "Лунна светлина". 

„Искрено се извиняваме на „Лунна светлина”, "La La Land”, Уорън Бийти, Фей Дънауей и зрителите за грешката, направена при обявяването на най-добрия филм”, посочва фирмата в специално изявление. В него се казва още, че се прави разследване как в ръцете на Уорън Бийти е попаднал грешен плик - за най-добра актриса в главна женска роля вместо за най-добър филм. От компанията заявяват, че страшно съжаляват за конфуза.

Бийти също сгреши, защото не вникна в написаното на картончето: "Ема Стоун, "La La Land", а се подведе по името на филма. Дънауей пък изобщо не погледна написаното, а след многозначителен поглед на колегата си директно обяви мюзикъла за филма на годината. 

 

„Ако искаш мъжете да са добри с теб, трябва да се държиш отвратително с тях; отнасяш ли се както трябва, те ще те накарат да си платиш за това.” 

Съмърсет Моъм, английски писател, роден на 25 януари преди 151 години

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

„Съседната стая“ - за правото на избор, приятелството и нещата от живота

 

Филмът е елегантно и изтънчено есе за смисъла на живота и за избора на смъртта...

Вслушвания в уроците на мъдростта и времето

В самия край на 2024 г. българската литературно-философска публика беше зарадвана от книгата „Вслушвания“ на Митко Новков, съдържаща дванадесет негови есета...

Писателю, бъди цял!

 

Марин Георгиев отдавна разлайва литературните псета. Причината е в неговия метод, който той никъде не е формулирал, но го приема като нещо дадено и прието, присъщо на душата и морала му. В „Заговорът на мъртвите“ той го обговаря многократно, но никъде не го формулира...