Малка книжарница в Санкт Петербург, Русия, продава книги с помощта на лопата (тип гребло за сняг), съобщи paperpaper.ru. Причината за това е пандемията. 

Книжарничката се казва „Фаренхайт 451” и се намира на улица „Маяковски”. 

„Практиката да се подават книгите, поставени на лопата,  е от края на март заради коронавируса”, казва собственикът Платон Романов. 

Първоначално клиентите поръчват книгите и след това идват за да си ги вземат. За да няма контакт и да се минимализра рискът от предаване на заразата, книжарят ги подава през прозореца.

От началото на режима на самоизолация в Русия продажбите на книги във „Фаренхайт 451” са паднали катастрофално - средно по една или две книги се поръчват на ден. Книжарницата вече провежда онлайн срещи с писатели и музиканти, а когато някой  купи три книги, се дава маска като бонус. Своеобразен бум на продажбите е имало на 22 април – рожден ден на Ленин. Тогава са продадени 17 книги.

Платонов е категоричен, че още един месец  под карантина ще бъде фатален за „Фаренхайт 451”. Много книжарници в Русия се обединяват, настоявайки правителството да им помогне финансово в кризата. През март беше публикувано проучване, което показва какви книги четат  и ще чатат руснаците по време на самоизолация. Голям е интересът към Стивън Кинг, романите на Борис Акунин, дистопията на  Айн Ранд „Атлас изправи рамене”, „Война и мир” и „Анна Каренина” на Лев Толстой, както и  „Майстора и Маргарита” на Михаил Булгаков.

Добавете коментар


Защитен код
Обнови

"Когато искаш да намериш жест, когато търсиш как да играеш на сцената, трябва само едно - да се вслушаш в музиката. Композиторът вече се е погрижил за това."

Мария Калас, оперна дива, родена на 2 декември преди 100 години

Анкета

Ще подарите ли книга за Коледа?

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

„Наполеон“ - филм за възхода и падението на един амбициозен лидер

 

Ридли Скот здравата се е потрудил върху своя епос и заслужава похвала, която ще му е необходима в неговото по-нататъшно творческо развитие

„Диада“ без доза щастие

„Диада“ е честно реализиран филм, с уверена и с ясни послания режисура, впечатлява и операторска работа

За „Ваймар експрес“ и силата на таланта

 

На финала авторката на филма търси помирителен жест – тя деликатно и предпазливо, премерено и едва ли не извинявайки се, стига до извода, че личността и пристрастията на Мутафова отстъпва пред силата на нейния талант, което си е и самата истина.