Directors UK - професионалната асоциация на филмовите и тв режисьори, отправи препоръка любовните сцените да се избягват, заради Covid-19, съобщи "Сега", цитирайки английският "Гардиън". Кинаджиите бяха посъветвани да търсят вдъхновение в класически романтични истории като "Казабланка", където между Хъмфри Богарт и Ингрид Бергман почти липсва физически контакт. За сметка на това сцени като тези в "Първичен инстинкт", "9 1/2 седмици" или "Последно танго в Париж" (макар че там не всичките са лице в лице) представлявали повишен риск в новата епидемична обстановка, тъй като напълно игнорират социалната дистанция. 

Препоръките включват показване на други елементи, провокиращи въображението на зрителя да си представи непоказаната гореща сцена - например събличане/обличане в кадър, движения под завивка, затварянето на врата на спалнята и др.

Directors UK дава идея за използване на някогашния "Кодекс Хейс", създаден от Холивуд през 30-те години и позволяващ само косвеното изобразяване на еротични действия на екрана. Този път той няма да влезе в употреба поради целомъдрие и грижи да не се развращава публиката, а за да се намали опасността от инфекция между актьорите. 

Режисьорът Бил Андерсън ("Доктор Ху"), който е част от екипа, работил върху препоръките от юни насам, обаче признава, че сериали като I May Destroy You и Normal People, които съдържат множество секс епизоди, едва ли ще могат да последват новите правила. 

Той посъветва директорите да търсят различен поглед към интимността, а също и да се замислят дали наистина конкретната секс сцена е необходима за наратива. "Интимността не е биология", подчерта той, "а взаимно уязвимост и доверие между човешки същества. Ако заснемеш секс сцена, в която липсва интимност, всъщност си заснел по-лош вариант на порнография". 

Режисьорката на нашумелия сериал по "Нетфликс" "Короната" Джесика Хобс също препоръча на колегите си да мислят нестандартно. 

В продукциите, където сексуалните сцени са неотменна част от филмовия разказ, се препоръчват използване на дигитални изображения, употреба на технологията motion capture, син екран или анимация за композиране на изображението, а също и ангажиране на актьори, които са двойка и в живота, за да отпадне нуждата от спазване на социална дистанция помежду им. 

 

Добавете коментар


Защитен код
Обнови

  • ПАМЕТ

    Маргарита Праматарова - Радулова – несравнимата Турандот

     

    90 години от рождението й

     
  • В ТЪРСЕНЕ НА ИСТИНАТА

    „Невидимата искра на Възраждането“

    Тази книга описва малко известни и изключително любопитни факти, нишката на разказа често минава граници и прескача в различни държави. Имена, известни ни от чуждата литература и история се оказват в неочаквани връзки с българи и няма никакво съмнение, че всички подеми, случили се в Европа и Азия са резонирали силно и у нас.

     
  • КЛАСИКА

    30-те най-добри книги според французите

    Класацията е на френския вестник “Le Monde” от 2013 г. Литературни експерти са селектирали 200 заглавия, а списъкът с първите сто е формиран след избор на десетки хиляди читатели. Представяме ви първите 30.

     

„Снобите нямат врагове и затова злословят по адрес на всички с надеждата да си спечелят някой.“

Фредерик Бегбеде, френски писател, роден на 21 септември преди 58 години

Анкета

Остава ли ви време да четете книги?

Да, както винаги - 80%
Все по-малко - 20%
Не чета изобщо - 0%

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

"Камъчета под езика" - рядка и дълбока книга

 

Написаното от Марин Георгиев е амалгама от автобиография, история, литература и конюнктура, строги и точни наблюдения на писатели и поети, на характерите и поведението им, както и превъплъщенията им и преди, и сега

Прометей, герой и жертва

 

Без съмнение „Опенхаймер“ ще бъде един от най-добрите филми в историята на киното. Невероятна операторска работа, изключителна актьорска игра и впечатляващи саундтраци.

Не губете време...

Нагоре по стълбата, която води надолу

 

 „Астероид Сити“ на Уес Андерсън  - ЗАЩО?