Столичната библиотека, която е затворена за читатели, публикува на сайта си и във „Фейсбук” послания и творби на български поети. Инициативата е наречена „Поезия без карантина" и по този начин държи връзка с читателите си. 

„ Всеки ден на сайта и ФБ страницата на библиотеката автори като Георги Констатинов, Мирела Иванова, Георги Господинов, Марин Бодаков, Бойко Ламбовски, Силвия Чолева, Николай Милчев, Амелия Личева , Роман Кисьов, Александър Секулов, Кристин Димитрова, Иван Ланджев, Анжела Димчева,Пламен Дойнов , Аксиния Михайлова, Иван Христов и много други представят свои емблематични поетични творби пред читателската аудитория", се казва в пресъощението на библиотеката.

„Нека се научим да се усмихваме на поздрава в огледалото и да празнуваме живота. Въпреки всичко.“- Иван Ланджев

„Най-доброто нещо, което сега можем да направим, е да отидем на гости на книгите. Те са вашите роднини.“ - Николай Милчев.

„Повече от всякога сега се нуждаем от единение, чрез Вярата, Надеждата и Любовта.“- Роман Кисьов. 

Следващият етап от кампанията „Поезия без карантина“ включва издаването на оригинален поетичен сборник с представените стихотворения и послания. И тъй като „всички, които четат една или друга книга, се събират в една невидима компания“ по думите на Георги Господинов  вече в пост карантинните месеци предстои голямо поетично четене на площад Славейков с участието на всички автори, споделили литературната кауза на Столична библиотека „Поезия без карантина“ .

 

Добавете коментар


Защитен код
Обнови

„Мисля, че всеки е луд. Възхитен съм от хората, които са смятани за най-нормални, защото на мен те ми изглеждат най-странни от всички.“

Джони Деп, американски актьор, роден на 9 юни преди 60 години

Анкета

Подпишете се в подкрепа на украинския народ!

Путин е престъпник! - 89.2%

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

„Петият вагон“ - равносметка или ново начало

 

През 2022 г. писателят Христо Карастоянов е прегледал, обработил и допълнил своите текстове, конструирайки пъзел, които наистина могат да се разглеждат и като мини романи

Страстната адвокатска защита на един философ

 

Есетата на Октавиан Палер те карат да ги препрочиташ и отново да вникваш и разсъждаваш върху големи теми и образи на световната литература

Фрагменти около една книга на Марин Георгиев

"Марин е от редките участници в софри и говорилни, който усети как изтича времето в бездействие, ако не предприемеш нещо да задържиш хода му" - Георги Мишев за книгата на "Камъчето под езика"