Популярни руски писатели на научна фантастика стартираха литературен проект, наречен „ПостЭпидемия“. 

Целта на организаторите е да представят на читателите на сайта различни версии за това каква ще стане  в Русия и света след пандемията от COVID-19. Всеки от участниците  трябва да създаде своя собствена история, което означава собствена версия за живота, след като  вирусът бъде овладян.

Според правилата на проекта сюжетът на едно произведение може да се разгърне както в рамките на няколко месеца след прекратяването на режима на самоизолация, така и в много десетилетия след това. 

„Единственото, което обединява авторите, е вярата, че Русия ще се справи с теста и ще стане по-силна. Включително, защото бяхме по-добре подготвени за такава екстремна ситуация “, уверени са от „ПостЭпидемия“.

 

„Лошото във филмовите учебни заведения е, че хората, които преподават, са толкова далечe от самата индустрия, че изобщо не подготвят учениците за това, което ще се случи.“

Брайън Де Палма, американски режисьор, роден на 11 септември преди 84 години

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

За градинаря, смъртта и непосредствения писателски талант

 

Новият роман на Георги Господинов „Градинарят и смъртта“ е обран, стегнат, лапидарен и целеустремен в добрия смисъл на думата

„Софийски музикални седмици“ - ценно музикално-историческо изследване

 

Книгата на Диана Данова-Дамянова ще бъде ценен източник на точна информация не само за изследователите, но и за всеки интересуващ се от явленията в историята и съвремието на музикалната ни култура.

"Заговорът на мъртвите" - когато има свидетели и те не се страхуват да говорят

 

Много творци се поквариха при социализма, докато Марин Георгиев остана хем непокварен, хем непокорен.