Грузинският художник Яков Джугашвили - правнук на Йосиф Сталин, нарече създателите на комедията „Смъртта на Сталин“ нечовеци в интервю за радио „Говорит Москва“.

„Защо да критикуваме някаква нечовечност? Как е възможно да считаме за човек  същество, за което смъртта е повод за смях? Това са нечовеци“, заяви той.

Джугашвили се оплаква и духовната изостаналост на съвременна Русия.

„Появата на този филм не е резултат от работата на тези автори, тези нечовеци, а по-скоро  на това, което им позволихме. Ким Ир Сен за тези хора също се явява палач и тиранин. Малко вероятно е обаче да снимат комедиен филм за смъртта на Ким Ир Сен. Но такъв филм непременно ще се появи в Северна Корея веднага щом севернокорейците предпочетат пред справедливия живот наяждането и почивката“, казва Джугашвили.

Според него руснаците са изоставили справедливостта, чието въплъщение е бил Сталин, който се опитвал да накара хората да живеят в справедливост. 

„Сега живеем заради яденето и почивката“, категоричен е правнукът на Сталин.

На 23 януари министерството на културата на Русия се самосезира и забрани разпространението на филма „Смъртта на Сталин“.

Добавете коментар


Защитен код
Обнови

„Състоянието на война служи единствено като оправдание за тирания у дома.“

Александър Солженицин, руски писател, роден на 11 декември преди 105 години

Анкета

Ще подарите ли книга за Коледа?

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

„Наполеон“ - филм за възхода и падението на един амбициозен лидер

 

Ридли Скот здравата се е потрудил върху своя епос и заслужава похвала, която ще му е необходима в неговото по-нататъшно творческо развитие

„Диада“ без доза щастие

„Диада“ е честно реализиран филм, с уверена и с ясни послания режисура, впечатлява и операторска работа

За „Ваймар експрес“ и силата на таланта

 

На финала авторката на филма търси помирителен жест – тя деликатно и предпазливо, премерено и едва ли не извинявайки се, стига до извода, че личността и пристрастията на Мутафова отстъпва пред силата на нейния талант, което си е и самата истина.