В московското кино „Пионер“ е бил прожектиран британския филм „Смъртта на Сталин“, съобщават руските медии, позовавайки се на коментари в социалните мрежи.

Прожекцията е преминала без инциденти и напълно нормално, въпреки огромното медийно напрежение около комедията на Янучи. Допълнителна охрана не се наложило да се вика.

„Няколко пенсионери преди прожекцията са се изказали скептично пред канала „КиноПоиск“ срещу забраната и комисията, като упрекват „експертите“, че не искат да знаят историята на своята страна“, се казва в съобщението.

От излъченото видео след края на прожекцията се вижда, че зрителите са били силно впечатлени. Те не скриват факта, че лентата им е допаднала и не виждат нищо обидно.

Кино „Пионер“ е разпродало билетите за прожекциите до 3 февруари (по две на ден). На 23 януари министерството на културата на Русия се самосезира и забрани разпространението на филма „Смъртта на Сталин“.

 

  • БЕЗСМЪРТИЕ

    Девизът „Свобода или смърт“ навърши 250 години

    Фразата е използвана за първи път в църква, когато адвокатът и законодател Патрик Хенри държи пламенна реч, за да убеди колонистите от Вирджиния да се подготвят за война срещу потисническата Великобритания

„Все още обичам хората, които съм обичала, независимо че ги избягвам, когато ги срещна на улицата.”

Ума Търман, американска актриса, родена на 29 април преди 55 години

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

„И аз слязох“ - завещанието на Владимир Зарев

 

Писателят стриктно се придържа към евангелския текст, самият той се стреми да бъде стегнат, лапидарен, обран, ефективен, бяга от многословието...

Възродени звездни мигове от оперното изкуство

 

„Запленени от сцената“ от Огнян Стамболиев – книга от портрети на оперни творци

Дневникът на Борис Делчев – разрез на соцепохата

 С какво обаче записките на литературния критик са чак толкова опасни? Двадесет години след първата публикация, когато страстите са стихнали, а и почти никой от действащите лица вече не е сред живите, те вече се четат по друг начин.