ВЕЛИСЛАВ МИНЕКОВ, "ФЕЙСБУК"

Защото съм каменоделец.

Налага се да обясня с думи прости събитие в държавата ни с особено значение. Имаме комисар за борба с корупцията. Явно разбиращите това чрезвичайно явление са малцинство.

За корупцията в държавата ни става дума. Вие имате ли усещане за това явление ? Аз също. Корупция няма, усещане има. Усещането не е доказателство за корупция. Корупцията трябва да бъде доказана. Доказателства нямате. Вашите доказателства и съмнения са за семейно ползване. 

Вие сте идиоти.

Да ви припомня, скъпи съотечественици, почерпихте ли данъчните, какво дадохте на главния архитект, защо децата ви са в тази детска градина, защо вашата кръчма съществува, защо здравето ви, защо спорният ви имот и делото с един мафиот? Защо пътищата, тунелите, болниците и дори училищата са в ръцете на публично известни престъпници?

Избран е човек със съмнителна биография със задача да пребори корупцията. Правителствен слуга спасил премиера от присъда и незабавно забвение. Кариера на лакей и гнусен кочияш на карета водена от крадливи прасета и техните майки. Погребален агент в свободата на словото и ибрикчия на управляващи ни кретени ще преследва „хората с пари“...

Извинете ме, но плюя на всички съгласни, на всички обрекли се на тишина и преклонение пред уродливи господари и управляващи крадливи простаци.

Ненавиждам вашето мълчание.

Заслужавате съдбата си.

 

 

Добавете коментар


Защитен код
Обнови

„Не можем да обвиняваме човек за това, че защитава своето достойнство. Това е негово задължение.“

Джоузеф Конрад, британски писател от полски произход, роден на 3 декември преди 166 години

Анкета

Ще подарите ли книга за Коледа?

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

„Наполеон“ - филм за възхода и падението на един амбициозен лидер

 

Ридли Скот здравата се е потрудил върху своя епос и заслужава похвала, която ще му е необходима в неговото по-нататъшно творческо развитие

„Диада“ без доза щастие

„Диада“ е честно реализиран филм, с уверена и с ясни послания режисура, впечатлява и операторска работа

За „Ваймар експрес“ и силата на таланта

 

На финала авторката на филма търси помирителен жест – тя деликатно и предпазливо, премерено и едва ли не извинявайки се, стига до извода, че личността и пристрастията на Мутафова отстъпва пред силата на нейния талант, което си е и самата истина.