Статия на американския филмов критик, в която той написа, че жените не разбират гангстерската класика „Добри момчета“, предизвика буря в социалните мрежи, отбелязва британският „Индипендънт“. Кайл Смит, най-влиятелният кинокритик в „Ню Йорк Поуст“, написа, че жените са „полиция на чувствителността“ и не разбират типично мъжките взаимоотношения в култовия филм на Мартин Скорсезе.

В статията си Смит се опитва да обясни защо жените смятат персонажите за издънки, а мъжете – за герои. Критикът пише, че жените наблягат на съчувствието и емоциите и им препоръча да гледат „Сексът и градът“. Той допълва, че в „Добри момчета“ мъжете се припознават в постоянна конкуренция между приятелите и хапливите забележки, така характерни за комуникацията между представителите на силния пол.

Статията отново разпали вечната междуполова война. Много читателки реагираха остро. Сред коментарите бяха: „Ако жените не разбират „Добри момчета“, значи не го разбират и мъжете, които не са наръгвали други мъже с гигантски кухненски ножове“, „Аз съм жена и харесвам „Добри момчета“. Да си сменям ли пола или да спра да харесвам филма?“ и „Повечето жени, които познавам, харесват „Добри момчета“. Този човек сигурно не познава никакви жени.“ 

Материалите на Смит често са предизвиквали дискусии. През 2013 г. той нарече филма „Филомена“ с Джуди Денч „омразна и скучна атака срещу католицизма“, което предизвика гневна реакция от действителната Филомена Лий.

„Добри момчета“ дебютира в киносалоните през 1990 г. Лентата е с участието на Робърт де Ниро, Рей Лиота и Джо Пеши. Историята проследява възхода на Хенри Хил, приближен на фамилията Лукезе, която се занимава с организирана престъпност. Продукцията е базирана на книгата от 1986 г. на Николас Пиледжи „Умникът или животът на едно мафиотско семейство“.

Добавете коментар


Защитен код
Обнови

  • ПОЗИЦИЯ

    Библио-сарайският синдром

    В България проруската Пета колона е проникнала масово в парламента, правителството, президентството (особено!) и в съдебната система. Ние сме единствената страна в ЕС и НАТО, начело на която стои отявлен прорашистки държавен глава

„Балканите никога не са били щастливо място. Ако сте родени тук, трябва да сте готови през целия си живот да се срещате с лоши моменти. Но Бог ни е подредил така, че да не можем да избираме мястото, където сме родени и ще трябва да се мъчим.“

Горан Брегович, музикант и композитор от Босна и Херцеговина, роден на 22 март преди 7години

Анкета

Подпишете се в подкрепа на украинския народ!

Путин е престъпник! - 89.2%

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

Тихословия = умотворение

 

"Тихословия" е новата книга на Анго Боянов

Непреглътнатите думи-камъчета на Марин Георгиев

 

Може би Марин Георгиев не подозира, но той по параболичен начин е обяснил замисъла на книгата си чрез своята рефлексия за фрагментите на Атанас Далчев

За Шекспир, уличното куче и любовта, без която не можем 

Най-ценното достижение на „Шекспир като улично куче“ на Валери Йорданов е всепобеждаващата сила на емпатията