Светът е в очакване какво ще предприеме Брайън Мей от "Куин" (който днес става на 69) срещу кандидата за президент на републиканците в САЩ Доналд Тръмп, съобщи showbiz411.com. 

През юни китаристът предупреди Тръмп да не използва в кампанията си легендарното парче на групата “We Are the Champions”. Той написа писмо, с което не ангажира "Куин", но посочи, че се съветва с експерти какви действия да предприеме, ако Тръмп продължи да си озвучава кампанията с песните на британската банда. 

"Без значение от отношението ни към платформата на мистър Тръмп, държа да отбележа, че "Куин" никога не сме позволявали музиката ни да се използва в политически борби. Тя е създадена за слушане и удоволствие", написа Мей. 

Тръмп изобщо не се съобрази с това и в нарушение на авторските права пусна “We Are the Champions”, докато бе на трибуна заедно с жена си Мелани. Желанието му да използва музика на Фреди Меркюри е странно, след като той непрекъснато проповядва срещу гейовете и СПИН-а.  

„Хората живеят дълги години в брак, защото го искат, а не, защото вратите са заключени.”

Пол Нюман, американски актьор и режисьор, роден на 26 януари преди 100 години

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

„Съседната стая“ - за правото на избор, приятелството и нещата от живота

 

Филмът е елегантно и изтънчено есе за смисъла на живота и за избора на смъртта...

Вслушвания в уроците на мъдростта и времето

В самия край на 2024 г. българската литературно-философска публика беше зарадвана от книгата „Вслушвания“ на Митко Новков, съдържаща дванадесет негови есета...

Писателю, бъди цял!

 

Марин Георгиев отдавна разлайва литературните псета. Причината е в неговия метод, който той никъде не е формулирал, но го приема като нещо дадено и прието, присъщо на душата и морала му. В „Заговорът на мъртвите“ той го обговаря многократно, но никъде не го формулира...