Писателят Стивън Кинг, възмутен от избора на Доналд Тръмп за президент на САЩ, закри „Туитър“ акаунта си, съобщи independent.co.uk.

„Без повече препоръки за книги, без политика или забавни снимки на кучета в близко бъдеще. Изключвам се”, обяви самият Кинг в сряда, след като станаха ясни резултатите от вота на американците.

Преди месец Кинг, който никога не е крил своята неприязън към републиканския кандидат за президент, публикува откъс от най-новата си история на ужасите: „Най-новата ми история на ужасите: Имало едно време един човек на име Доналд Тръмп и той се кандидатира за президент. Някои хора искаха той да спечели”, гласи публикацията в "Туитър".

Стивън Кинг определи изборите в САЩ от 8 ноември като „най-грозните” в историята. 

 

„Лесно е да се предвидят действията на себелюбеца, трудно е да се отгатнат само действията на честните и безкористните хора.“

Фенимор Купър, американски писател, роден на 15 септември преди 235 години

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

Това най-опасно изкуство – науката

 

 

„Кога престанахме да разбираме света“ и е, и не е обичайна книга. Тя е от тези романи, които можем да определим като факшън

За градинаря, смъртта и непосредствения писателски талант

 

Новият роман на Георги Господинов „Градинарят и смъртта“ е обран, стегнат, лапидарен и целеустремен в добрия смисъл на думата

„Софийски музикални седмици“ - ценно музикално-историческо изследване

 

Книгата на Диана Данова-Дамянова ще бъде ценен източник на точна информация не само за изследователите, но и за всеки интересуващ се от явленията в историята и съвремието на музикалната ни култура.