Илия Троянов издаде нова книга, съобщи derstandard.at. "Meine Olympiade. Ein Amateur, vier Jahre, 80 Disziplinen" (Моята Олимпиада. Един аматьор, 4 години, 80 дисциплини) ще има премиера на 5 юни във Виена. Издател е S.-Fischer-Verlag. 

„В продължение на 4 години писателят пропътува света, за да тренира всички летни олимпийски дисциплини. В резултат написа книга и взе участие в триатлон”, съобщава австрийската медия към статия, в която авторът разказва за приключението си.

Троянов се е пробвал във всички 80 единични дисциплини. В книгата е посочил олимпийските рекорди във всички спортове и собствените си постижения, които никак не са лоши. Например на 100 м бруст рекордът е 0:58:46, а на писателя - 2:01. Най-зле се е представил в хвърлянето на чук - при нито един опит не е успял да хвърли над 20 м, а рекордът е 80,59 м. На скок на височина е преодолял 1,60 м, докато рекордът е 5,97 м. Всичко това е описано изключително забавно. 

Илия Троянов е роден през 1965 г. в София. През 1971 г. семейството му емигрира в Германия. Когато не пътува, той живее във Виена. 

 

„Лесно е да се предвидят действията на себелюбеца, трудно е да се отгатнат само действията на честните и безкористните хора.“

Фенимор Купър, американски писател, роден на 15 септември преди 235 години

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

Това най-опасно изкуство – науката

 

 

„Кога престанахме да разбираме света“ и е, и не е обичайна книга. Тя е от тези романи, които можем да определим като факшън

За градинаря, смъртта и непосредствения писателски талант

 

Новият роман на Георги Господинов „Градинарят и смъртта“ е обран, стегнат, лапидарен и целеустремен в добрия смисъл на думата

„Софийски музикални седмици“ - ценно музикално-историческо изследване

 

Книгата на Диана Данова-Дамянова ще бъде ценен източник на точна информация не само за изследователите, но и за всеки интересуващ се от явленията в историята и съвремието на музикалната ни култура.