Има забавяне с ремонта на НДК, но ще се справим за европредседателството, съобщи по bTV министърът на културата Боил Банов. Той уточни, че са нужни още 3 млн. лв., за да се изпълни проекта за реконструкцията на двореца.

Относно обвиненията, които бяха повдигнати вчера на бившия директор на НДК Мирослав Боршош, министърът потвърди, че има пари, преведени за ремонта на НДК, които са разходвани по други направления, а не по основната дейност. Въпреки това той бил готов да върне Боршош на поста, ако проверката за работата му, оправдае действията му.

Относно паметника „1300 години България” Банов каза, че предпочита паметниците да се съхраняват вместо да се събарят, но когато това е възможно. Паметникът пред НДК нямало как да бъде съхранен, защото се руши, а проблеми в конструкцията е имало още при изграждането. Същото важало и за НДК. 

 

Добавете коментар


Защитен код
Обнови

"Когато искаш да намериш жест, когато търсиш как да играеш на сцената, трябва само едно - да се вслушаш в музиката. Композиторът вече се е погрижил за това."

Мария Калас, оперна дива, родена на 2 декември преди 100 години

Анкета

Ще подарите ли книга за Коледа?

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

„Наполеон“ - филм за възхода и падението на един амбициозен лидер

 

Ридли Скот здравата се е потрудил върху своя епос и заслужава похвала, която ще му е необходима в неговото по-нататъшно творческо развитие

„Диада“ без доза щастие

„Диада“ е честно реализиран филм, с уверена и с ясни послания режисура, впечатлява и операторска работа

За „Ваймар експрес“ и силата на таланта

 

На финала авторката на филма търси помирителен жест – тя деликатно и предпазливо, премерено и едва ли не извинявайки се, стига до извода, че личността и пристрастията на Мутафова отстъпва пред силата на нейния талант, което си е и самата истина.