Американският писател Стивън Кинг, известен с активната си гражданска позиция, написа в профила си в „Туитър“, че сериалът „Чернобил“, продуциран от НВО, го кара все по-често да мисли за президента Доналд Тръмп.

„Не мога да гледам сериала “Чернобил“ без да се сещам за Доналд Тръмп. Подобно на онези мъже, които са управлявали прокълнатия руски реактор, той е човек със посредствена интелигентност, който е начело на огромна сила – икономическа и глобална – която не разбира“, категоричен е писателят.

Изказването му не остана без коментар от създателите на сериала. Сценаристът на серила Крейг Мазин отговори на Кинг:

"Първо, за мен е чест, че го гледаш. Второ, доволен съм, че го гледаш мислещо. Не че съм се съмнявал в това.“

Първият епизод от поредицата "Чернобил" е излъчен на 6 май. Филмът, състоящ се от пет серии, разказва за експлозията, настъпила на 26 април 1986 г. в атомната електроцентрала в Чернобил. Аварията се превърна в едно от най-големите индустриални бедствия в историята на човечеството. В резултат на експлозията в четвъртия енергиен блок на станцията бяха освободени радиоактивни вещества, като над 8 милиона жители на Украйна, Беларус и Русия са заразени.

 

Добавете коментар


Защитен код
Обнови

  • ПОЗИЦИЯ

    Библио-сарайският синдром

    В България проруската Пета колона е проникнала масово в парламента, правителството, президентството (особено!) и в съдебната система. Ние сме единствената страна в ЕС и НАТО, начело на която стои отявлен прорашистки държавен глава

„В поезията има двама гиганти – суровият Омир и финият Шекспир. В музиката също има двама гиганти – мислителят Бетовен и супермислителят Берлиоз.”

Модест Мусоргски, руски композитор, роден на 21 март преди 184 години

Анкета

Подпишете се в подкрепа на украинския народ!

Путин е престъпник! - 89.2%

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

Тихословия = умотворение

 

"Тихословия" е новата книга на Анго Боянов

Непреглътнатите думи-камъчета на Марин Георгиев

 

Може би Марин Георгиев не подозира, но той по параболичен начин е обяснил замисъла на книгата си чрез своята рефлексия за фрагментите на Атанас Далчев

За Шекспир, уличното куче и любовта, без която не можем 

Най-ценното достижение на „Шекспир като улично куче“ на Валери Йорданов е всепобеждаващата сила на емпатията