„Краля на ужаса“ Стивън Кинг сподели, че достъпът на президента Тръмп до ядрения арсенал на САЩ е по-страшен от всичките му романи. Това написа той в профила си в „Туитър“.

Фактът, че този човек (Тръмп) държи пръста си върху червения бутон, е в пъти по-страшно от всички ужасяващи истории, които някога съм написал", отбелязва писателят и добави, че според него "туитовете" на Тръмп през първите 100 дни на управлението му доказват, че той е един ясен христоматиен пример за нарцистично разстройство на личността.

Това не е първият път, в който Кинг изразява остро недоволството си спрямо Доналд Тръмп. Още по време на предизборната кампания той бе част от петицията, включваща имената на над 450 автори с настояване да се предотврати възможността Тръмп да кандидатства и да бъде избран за президентския пост.

 

„Лошото във филмовите учебни заведения е, че хората, които преподават, са толкова далечe от самата индустрия, че изобщо не подготвят учениците за това, което ще се случи.“

Брайън Де Палма, американски режисьор, роден на 11 септември преди 84 години

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

За градинаря, смъртта и непосредствения писателски талант

 

Новият роман на Георги Господинов „Градинарят и смъртта“ е обран, стегнат, лапидарен и целеустремен в добрия смисъл на думата

„Софийски музикални седмици“ - ценно музикално-историческо изследване

 

Книгата на Диана Данова-Дамянова ще бъде ценен източник на точна информация не само за изследователите, но и за всеки интересуващ се от явленията в историята и съвремието на музикалната ни култура.

"Заговорът на мъртвите" - когато има свидетели и те не се страхуват да говорят

 

Много творци се поквариха при социализма, докато Марин Георгиев остана хем непокварен, хем непокорен.