Връзката между киното и литературата винаги е била неразривна. Напоследък обаче все по-често популярните книги се адаптират за телевизията. Затова интересно дали известните автори гледат филми по литературни произведения и какво изобщо си пускат, когато имат свободно време. Сайтът flavorwire.com направи анкета за някои от любимите телевизионни програми на известни писатели.

Зейди Смит – „Шоуто на Кий и Пийл” (Key & Peele). Смит не е казвала директно, че това е любимата й продукция, но като се има предвид, че публикува есе за тях в „Ню Йоркър”, спокойно може да се каже, че й е поне в топ 5.

Стивън Кинг – „The Americans ” и датската продукция „Borgen”. Творчеството на Кинг често се филмира за малкия екран. За последно – „Под купола”.

Брет Ийстън Елис – „Истински детектив”. Авторът на „Американски психар” често промотира в „Туитър” мрачния криминален сериал.

Салман Рушди - „В Обувките на Сатаната” и „Семейство Сопрано”. Признава, че гледа и „Игра на тронове”, макар да го определя като „боклук, водещ до пристрастяване”.

Роксан Гей – готварското шоу на Ина Гартън. То често се коментира в профила й в „Туитър”.

Нийл Геймън – „Зоната на здрача”, повлияло силно неговото формиране като писател, както и „Мъпет Шоу”. Геймън е фен на ретро сериалите.

Маргарет Атууд – „Игра на тронове”. Атууд публикува есе в „Гардиън”, засягащо поредицата, базирана на фентъзи епоса „Песен за огън и лед” от Джордж Р. Р. Мартин.

 

Добавете коментар


Защитен код
Обнови

„Жените се отнасят с пренебрежение към онези, които ги обичат и обичат тези, които ги пренебрегват.”

Мигел де Сервантес, испански писател, роден на 29 септември преди 476 години

Анкета

Остава ли ви време да четете книги?

Да, както винаги - 80%
Все по-малко - 20%
Не чета изобщо - 0%

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

"Камъчета под езика" - рядка и дълбока книга

 

Написаното от Марин Георгиев е амалгама от автобиография, история, литература и конюнктура, строги и точни наблюдения на писатели и поети, на характерите и поведението им, както и превъплъщенията им и преди, и сега

Прометей, герой и жертва

 

Без съмнение „Опенхаймер“ ще бъде един от най-добрите филми в историята на киното. Невероятна операторска работа, изключителна актьорска игра и впечатляващи саундтраци.

Не губете време...

Нагоре по стълбата, която води надолу

 

 „Астероид Сити“ на Уес Андерсън  - ЗАЩО?