Известният американски актьор Том Ханкс обяви, че работи по първата си книга. Сборникът ще се състои от 17 разказа, написани на различни пишещи машини, съобщи NME. 

Книгата ще бъде публикувана през октомври. Ханкс започва работа по нея през 2015 г. работното заглавие е  „Необикновена пишеща машина: Някои разкази”. Актьорът има колекция от над 100 пишещи машини.

„В продължение на две години работих над книгата, снимах филми в Ню Йорк, Берлин, Будапеща, Атланта, и през цялото това време писах. Пишех в хотели, по време на пресконференции, в почивките, докато пътувах в самолетите, в къщи, в офиса. Когато бях в състояние да спазвам графика си, пишех и сутрин, и вечер до късно“, разказва Ханкс.

 В сборника ще влезе и разказ за имигрант, който се установява в Ню Йорк, след като животът му е съсипан заради гражданската война.

 

Добавете коментар


Защитен код
Обнови

  • ПОЗИЦИЯ

    Библио-сарайският синдром

    В България проруската Пета колона е проникнала масово в парламента, правителството, президентството (особено!) и в съдебната система. Ние сме единствената страна в ЕС и НАТО, начело на която стои отявлен прорашистки държавен глава

„В поезията има двама гиганти – суровият Омир и финият Шекспир. В музиката също има двама гиганти – мислителят Бетовен и супермислителят Берлиоз.”

Модест Мусоргски, руски композитор, роден на 21 март преди 184 години

Анкета

Подпишете се в подкрепа на украинския народ!

Путин е престъпник! - 89.2%

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

Тихословия = умотворение

 

"Тихословия" е новата книга на Анго Боянов

Непреглътнатите думи-камъчета на Марин Георгиев

 

Може би Марин Георгиев не подозира, но той по параболичен начин е обяснил замисъла на книгата си чрез своята рефлексия за фрагментите на Атанас Далчев

За Шекспир, уличното куче и любовта, без която не можем 

Най-ценното достижение на „Шекспир като улично куче“ на Валери Йорданов е всепобеждаващата сила на емпатията