Руският президент Владимир Путин одобри замяната на онлайн енциклопедията "Уикипедия"с руски аналог. новината е разпространена от репортерите на Кремъл в своя канал "Telegram".

Според държавния глава тя може да бъде премахната за сметка на Голямата руска енциклопедия ( (Большая российская энциклопедия, съкр. БРЭ), но вече в електронен формат.

"Това във всеки случай ще е достоверна информация", казал с усмивка Путин.

Руската енциклопедия стартира през 2004 г. Издава се от едноименното издателство "Голяма руска енциклопедия", което е правоприемник на издателството "Голяма съветска енциклопедия", издавало Голямата съветска енциклопедия по времето на Съветския съюз.

Издаването на енциклопедията е съгласно Указ № 1156/14 октомври 2002 г. на президента Путин. Руският аналог на "Уикипедия" трябва да стартира на 1 април 2022 г. Бюджетът на проекта е 1.9 млрд. рубли.

Преди две години турският президент Ердоган забрани "Уикипедия"-та в страната си, защото била заплаха за националната сигурност.

 

Добавете коментар


Защитен код
Обнови

„Любовта е стъкло, през което дори и чудовище изглежда възхитително.“

Алберто Моравия, италиански писател, роден на 28 ноември преди 116 години

Анкета

Остава ли ви време да четете книги?

Да, както винаги - 80%
Все по-малко - 20%
Не чета изобщо - 0%

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

„Диада“ без доза щастие

„Диада“ е честно реализиран филм, с уверена и с ясни послания режисура, впечатлява и операторска работа

За „Ваймар експрес“ и силата на таланта

 

На финала авторката на филма търси помирителен жест – тя деликатно и предпазливо, премерено и едва ли не извинявайки се, стига до извода, че личността и пристрастията на Мутафова отстъпва пред силата на нейния талант, което си е и самата истина.

Такива, каквито бяхме

 

50 години от премиерата на "Каквито бяхме". Творбата на Полак е сред вечните класики на Холивуд, която може да се гледа винаги и с удоволствие