Американският режисьор и сценарист Оливър Стоун отново се подмаза на руския президент  Владимир Путин, давайки ясно да се разбере негова зависимост от руската политика. По време на интервю в Кремъл миналия месец кинаджията е предложил на държавния глава на Русия да стане кръстник на дъщеря му, съобщиха местните медии.  

Според публикувана стенограма на разговора между двамата, Путин е попитал дали 22-годишната дъщеря на американеца иска да стане православна християнка. Стоун е акцентирал в молбата си, че президентът много пъти влиза в ролята на кръстник. Той е кръстник и на дъщерята на Виктор Медведчук – един от лидери на просруска партия в Украйна.

Това става седмици преди премиерата на новия филм на Стоун "Разкритията Украйна", който претендира, че разследва кризата в източните части на страната.

  • БЕЗСМЪРТИЕ

    Девизът „Свобода или смърт“ навърши 250 години

    Фразата е използвана за първи път в църква, когато адвокатът и законодател Патрик Хенри държи пламенна реч, за да убеди колонистите от Вирджиния да се подготвят за война срещу потисническата Великобритания

„Ако приемем, че вечност не означава безкрайна продължителност от време, а безвремие, тогава вечният живот принадлежи на тези, които живеят в настоящето.“

Лудвиг Витгенщайн, австрийски философ, роден на 26 април преди 136 години

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

„И аз слязох“ - завещанието на Владимир Зарев

 

Писателят стриктно се придържа към евангелския текст, самият той се стреми да бъде стегнат, лапидарен, обран, ефективен, бяга от многословието...

Възродени звездни мигове от оперното изкуство

 

„Запленени от сцената“ от Огнян Стамболиев – книга от портрети на оперни творци

Дневникът на Борис Делчев – разрез на соцепохата

 С какво обаче записките на литературния критик са чак толкова опасни? Двадесет години след първата публикация, когато страстите са стихнали, а и почти никой от действащите лица вече не е сред живите, те вече се четат по друг начин.