Започна кастингът за ролите в телевизионната продукция по книгата на Нийл Геймън „Американски богове“, съобщи „Гардиън“. Филмът ще бъде излъчена от платения телевизионен канал „Starz“. Той ще бъде реализиран от Брайън Фулър и Майкъл Грийн, които стоят зад продукции като „Герои“ и „Ханибал“.

Филмирането на популярния роман на Геймън се превърна в истинска сага. Първо правата бяха взети от канала НВО, но впоследствие те се отказаха от проекта, преди той да бъде поет от „Starz“. Писателят е убеден, че творбата му е в добри ръце.

„Преди 15 години Нийл Геймън напълни една кутия с богове и магия. Нямаме търпение да я отворим и да си поиграем“, коментират Фулър и Грийн.

„Американски богове“ е една от най-известните книги на Геймън. Тя е преведена на повече от 30 езика, включително български. Друг роман на автора, „Момчетата на Ананси“, пък е разработван за малкия екран от ВВС.

  • ПЪТЕПИС

    "Утре не съществува. Има само днес" - Карибите отвътре

    • Доминиканците са благи и добронамерени хора;
    • Майката тук е на почит, от бащите никой не се интересува, защото майката на децата е сигурна, а бащата никога не е;
    • В Доминикана вечерно време се кара само на дълги светлини. 

„Когато човекът иска да научи — той изследва, когато иска да се скрие от житейските тревоги — той си измисля.”

Максим Горки, руски писател и драматург, роден на 16 март преди 157 години

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

Един философ разговаря с вечността: Октавиан Палер на български

Сборникът с есета „21 въображаеми писма до 21 велики мъже“ е своеобразна игра с философията и живота на творците, в която игра всичко се променя...

 

 

В традициите на френската кинокласика: „Анора“ като вариация на „Богат, беден“ 

 

Лентата е отличена със „Златна палма“ в Кан, има едно отличие на БАФТА  - за кастинг и  „Оскар"-и - за най-добър филм, режисура, сценарий и монтаж. 

"Любомир Пипков. Писма от Париж": ценна работата на Юлиан Куюмджиев

Тези 153 писма са изпълнени с ценна, многостранна информация. Споделяните от двайсетинагодишния младеж интимни детайли за извънредно трудния му живот, с недостатъчни средства и без добър френски език...