Американският актьор Ричард Гиър направи експеримент, пускайки във „Фейсбук” пост, в който пита феновете си дали искат продължение на „Хубава жена”.  Само за 14 часа съобщението събра 1,1 млн. посещения и 70 хил. харесвания. По този начин почитателите му гласуваха за продължение на романтичния филм. 

„Ние мислим за продължение на „Хубава жена”. Но тъй като не бяхме убедени, решихме феновете да направят своя избор. Ако този пост набере 1 млн. харесвания, ще го вземем под внимание”, написа Гиър и подкани всички да харесат страницата.

„Хубава жена” е един от най-известните филми на Джулия Робъртс и Гиър. Премиерата му беше през 1990 г. Интерпретацията на Пепеляшка донесе номинация за „Оскар” и „Златен глобус” на Робъртс.

 

  • АПЛОДИСМЕНТИ

    "Тя беше на много голяма висота..."

    Отзиви на международната оперна критика за дебютната за Соня Йончева роля на Лиза от "Дама Пика" на сцената на Метрополитън опера в Ню Йорк.

„Всички ние имаме два живота. Един, който мечтаем. И друг, който ни води до гроба.“

Фернанду Песоа, португалски поет, роден на 13 юни преди 137 години

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

Сценарии за бъдещето

Сборникът „Червеният кръст на сцената“ съдържа драматургия и театрална есеистика на Цвета Софрониева, създадени между 1988 и 2024 г. Тя разглежда възможностите на културата да бъде „спешна помощ във време на промяна на отношението на човечеството към самото себе си“.

Тя танцува това лято

 

Заснет в Унгария „само“ за 90 милиона долара , „Балерина“ се очертава да е летен хит и да допринесе за поддържане интереса към легендарния свят на Джон Уик.

Българската дилема: между вера и далавера

 

Да рецензираш Александър Кьосев е – казано на корпоративен език – „истинско предизвикателство“. Но и опасна работа, защото ако я вършиш „необмислена или недомислена“, само ще се регистрираш като позорен участник...