През август Столичната библиотека организира за трета поредна година летни читални в няколко парка на София.

В събота, 5 август, читалнята  беше в Борисовата градина. На 12 август от 10 до 15 ч. ще е пред Голямата поляна в  Южния парк. На 19 август следва паркът „Заимов“, а на 26 август - парк „Св. Троица“ и Западен парк.

За децата има занимателни книжки за оцветяване. За големите стихове четат Кристин Димитрова,  Иван Ланджев, Анжела Димчева, Мирела Иванова, Роман Кисьов, Бойко Ламбовски, Петър Чухов, Илиана Илиева, Илиян Любомиров и Елисавета Шапкарева. Свирят децата от музикална къща „Мюзик Плей“.

Към читалните ще се присъедини новата мобилна библиотека „Библиобус“. Тя разполага с над 700 тома художествена, научно-популярна и детска литература.

 

 

 

„Лошото във филмовите учебни заведения е, че хората, които преподават, са толкова далечe от самата индустрия, че изобщо не подготвят учениците за това, което ще се случи.“

Брайън Де Палма, американски режисьор, роден на 11 септември преди 84 години

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

За градинаря, смъртта и непосредствения писателски талант

 

Новият роман на Георги Господинов „Градинарят и смъртта“ е обран, стегнат, лапидарен и целеустремен в добрия смисъл на думата

„Софийски музикални седмици“ - ценно музикално-историческо изследване

 

Книгата на Диана Данова-Дамянова ще бъде ценен източник на точна информация не само за изследователите, но и за всеки интересуващ се от явленията в историята и съвремието на музикалната ни култура.

"Заговорът на мъртвите" - когато има свидетели и те не се страхуват да говорят

 

Много творци се поквариха при социализма, докато Марин Георгиев остана хем непокварен, хем непокорен.