Писателят Васил Георгиев сподели във "Фейсбук" гражданската си позиция по отношение на учреденото Движение Да, България, чието лице е бившият министъър на правосъдието Христо Иванов. Ето какво гласи тя:

"Подкрепям Движение Да, България:

1. Защото смятам, че проблемите на България са така дълбоки, че не касаят тясно ляво-дясно решение, а общо действие на всички, които искат ПРОМЯНА в правилата, спазване на тези правила и сигурност на личността и на нейните инициативи. 

2. Няма време да се колебаем, дори и с цената да сгрешим, пък и да ни упрекват после. Не прави грешки само този, който нищо не прави. Да чакаме да видим какво ще излезе от това е като да гледаме трима как бият един и накрая да се намесим на страната на по-силния. Времето изтича, трябва да се определим.

3. Разбира се има възможност и начинанието да не успее. Със сигурност така ще стане, ако не участваме. Това ще е наша отговорност, защото не ние избираме проблемите, които да решим, а проблемите са избрали нас да ги решим, ако искаме бъдеще. И ако отвърнем глава от тези проблеми, ще отговаряме пред децата си за това.

4. Не трябва ДДБ да остане само във ФБ и по двата бряга на Перловската река. Затова трябва да се работи с хората, а не с ФБ профилите. Политическата работа освен другото включва и доста невдъхновяващо бачкане – дано хората, които се присъединят, си дадат сметка за това сега."

„Лесно е да се предвидят действията на себелюбеца, трудно е да се отгатнат само действията на честните и безкористните хора.“

Фенимор Купър, американски писател, роден на 15 септември преди 235 години

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

Това най-опасно изкуство – науката

 

 

„Кога престанахме да разбираме света“ и е, и не е обичайна книга. Тя е от тези романи, които можем да определим като факшън

За градинаря, смъртта и непосредствения писателски талант

 

Новият роман на Георги Господинов „Градинарят и смъртта“ е обран, стегнат, лапидарен и целеустремен в добрия смисъл на думата

„Софийски музикални седмици“ - ценно музикално-историческо изследване

 

Книгата на Диана Данова-Дамянова ще бъде ценен източник на точна информация не само за изследователите, но и за всеки интересуващ се от явленията в историята и съвремието на музикалната ни култура.