С мултимедийния спектакъл на Теди Москов "УЛИЦАТА на живо" ще се открие единадесетото издание на “Есенен салон на изкуствата”. Представлението ще се играе в Античния театър в Пловдив на 5 септември (събота) от 20,30 ч.

Героите буквално ще оживеят от екрана и ще се пренесат на сцената, както и обратното – от живата игра действието ще “прелее” в картината на екрана. Спектакълът ще предложи на зрителите поредица от смешни гегове от Мая Новоселска, Валентин Танев, Никола Додов, Георги Спасов, Борислав Стоилов, Тончо Токмакчиев, Адрияна Найденова, Герасим Георгиев–Геро и Малин Кръстев. 

За музиката на живо ще се погрижат Антони Дончев и неговият бенд. Сценографията и костюмите са на Свила Величкова, а за картината и монтажа ще се погрижи Иван Москов. Асистент-режисьори на продукцията са Маргарита Бакърджиева и Атанас Атанасов.

Билети за събитието все още могат да бъдат намерени в Билетния център пред община Пловдив на цени от 10, 15 и 20 лв. 

“Есенен салон на изкуствата” в Пловдив отново ще предложи богата програма, множество изложби, театрални спектакли, музикални събития и улични представления, на които ще гостуват български творци и гости от цял свят. Форумът ще представи фестивалите: "Sounds of the Ages", ONE ARCHITECTURE WEEK , "Национални есенни изложби", ХIX Есе-нен международен театрален фестивал “Сцена на кръстопът”, VII PolineROOOCK fest, Седмица на съвременното изкуство, Международен куклено-театрален фестивал “Двама са малко – трима са много”, XI издание на “Нощ/Пловдив 2015”, Празник на Стария град, VI Международен фестивал “Дни на музиката в Балабановата къща”  и много други културни прояви.

  • ДЕБЮТ

    „Вяра на баба Вера“ – книга за всяка баба и внучка

    Симпатичната история е разказана от Вяра Георгиева, която дебютира в жанра. Своя дебют като илюстратор на детска книга прави и художничката Габриела Петкова, която печели първия по рода си конкурс, организиран от издателството.

  • СЛЕДИТЕ ОСТАВАТ

    „Оръжията и човекът“, Анна Каменова и… фактите

    „Който бе чел и който не бе чел пиесата измежду тези синковци, разпространяваше заблудата, че Шоу написал тази пиеса само защото мразел българите… Но никой от тях не бе прочел предговора и не бе забелязал, че Шоу говори с топло чувство за „храбра малка България“, която без да насърчава милитаризма, може да бъде героична.“

„Не правя филми просто, за да заработя пари. Аз печеля пари, за да правя филми.“

Уолт Дисни, американски аниматор и съосновател на „The Walt Disney Company", роден на 5 декември преди 123 години

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

Алчност и нещастие

„Котка върху горещ ламаринен покрив“ в Театър „София“ е не режисьорски, а актьорски театър. Истински актьорски театър без кълчения, мечкарщини, грубиянщини, а фин, изискан, пестелив. Толкова пестелив, че стига до изящество, до на майсенския порцелан изяществото…

Размисли след гледането на втория „Гладиатор“

 

Филмът е силен, ярък и стойностен. Задължителен за гледане и запазване в личната колекция.

Патриот: автобиографията на Алексей Навални

"Още преди да прочета "Патриот" смътно знаех отнякъде, че фамилията Навални е украинска (укр. Навальний), но не си бях направил труда да проверя това и да се информирам в кое поколение е връзката с Украйна" -  Владимир Сабоурин