Американското издателство „Kingstone“, специализирано в литература на християнска тематика, пусна комикс адаптация на Библията, съобщи „Гардиън“.

За създаването на 12-те тома са били необходими 7 години. Със своите 2000 страници това е най-дългият графичен роман, създаван досега.

В проекта са участвали 45 илюстратори. Основанията на издателите да прибягнат до този формат е, че съчетаването на текст и изображения дава възможност да се усвои огромната информация в съкратен вид.

„Много хора се плашат от Библията заради трудните са произнасяне имена и несвързаните истории“, казва основателят на издателство и уточнява, че комиксът е насочен към детската аудитория.

 

Изданието може да се купи през сайта на издателството. Предлага се в два варианта – 12 тома с меки корици или трилогия с твърди корици. Пълната колекция струва 75 долара.

Добавете коментар


Защитен код
Обнови

  • ВОЙНАТА

    Ода за Харкив

     "Държава и народ, които имат град като Харкив, никога не могат да бъдат победени" - коментар на Николай Слатински

„В живота, както и в изкуството, аз мога да се справя със себе си и без Господ Бог. Но не мога да съществувам - аз, страдащият човек - без нещо по-голямо от мен, нещо, което изпълва целия ми живот - без творческата сила.“

Ван Гог, холандски художник, роден на 30 март преди 170 години

Анкета

Подпишете се в подкрепа на украинския народ!

Путин е престъпник! - 89.2%

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

Тихословия = умотворение

 

"Тихословия" е новата книга на Анго Боянов

Непреглътнатите думи-камъчета на Марин Георгиев

 

Може би Марин Георгиев не подозира, но той по параболичен начин е обяснил замисъла на книгата си чрез своята рефлексия за фрагментите на Атанас Далчев

За Шекспир, уличното куче и любовта, без която не можем 

Най-ценното достижение на „Шекспир като улично куче“ на Валери Йорданов е всепобеждаващата сила на емпатията