Актьорът Димитър Маринов - известен с пробива си в Холивуд" с филма „Зелената книга“, споделя живота си в киното и театъра в две книги – „Към сцената“ и „Към екрана“. Представянето им ще е на 2 декември в столичния литературен клуб „Перото“, съобщи издателство „Аз-буки“.

Според издателите книгите са пътеводители по актьорска подготовка за всички професионалисти и любители на киното и театъра. Димитър Маринов дава насоки, практически упражнения и съвети, които отразяват професионалния му път както в България, така и в Холивуд. 

„Актьорът споделя, че по пътя му към върховете на киното му е липсвало споделянето – да го водят и да води. Той започва да си записва всички победи и поражения, да разсъждава за причините“, споделят от „Аз-буки“. Допълват, че тези негови бележки се превръщат в „Към сцената“ и „Към екрана“.

„Към сцената“ представлява фактическият свят на актьорството – такова, каквото е, за да разберете какво всъщност коства и за да станете част от него със заслужена професионална реализация“, посочва Димитър Маринов. 

По думите му да си актьор, не е професия, а - начин на живот.

„Дали актьорството е този начин на живот, за който мечтаете? Разбира се, не бих искал да ви обезкуражавам и разочаровам. Но трябва да приемете реалността такава, каквато е, за да й се наслаждавате впоследствие. Изтрийте от съзнанието си тъй наречената „приказка за Пепеляшка“. Сами за себе си трябва да направите избора, преди изборът да е направен за вас от други. И тогава да му се отдадете с вяра и достойнство за постигане на мисията – актьор“, пише още Димитър Маринов.

  • ДЕБЮТ

    „Вяра на баба Вера“ – книга за всяка баба и внучка

    Симпатичната история е разказана от Вяра Георгиева, която дебютира в жанра. Своя дебют като илюстратор на детска книга прави и художничката Габриела Петкова, която печели първия по рода си конкурс, организиран от издателството.

  • СЛЕДИТЕ ОСТАВАТ

    „Оръжията и човекът“, Анна Каменова и… фактите

    „Който бе чел и който не бе чел пиесата измежду тези синковци, разпространяваше заблудата, че Шоу написал тази пиеса само защото мразел българите… Но никой от тях не бе прочел предговора и не бе забелязал, че Шоу говори с топло чувство за „храбра малка България“, която без да насърчава милитаризма, може да бъде героична.“

„В любовта всички се нуждаем да упражняваме само едно: да си даваме свобода един на друг.”

Райнер Мария Рилке, австрийски поет, роден на 4 декември преди 149 години

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

Алчност и нещастие

„Котка върху горещ ламаринен покрив“ в Театър „София“ е не режисьорски, а актьорски театър. Истински актьорски театър без кълчения, мечкарщини, грубиянщини, а фин, изискан, пестелив. Толкова пестелив, че стига до изящество, до на майсенския порцелан изяществото…

Размисли след гледането на втория „Гладиатор“

 

Филмът е силен, ярък и стойностен. Задължителен за гледане и запазване в личната колекция.

Патриот: автобиографията на Алексей Навални

"Още преди да прочета "Патриот" смътно знаех отнякъде, че фамилията Навални е украинска (укр. Навальний), но не си бях направил труда да проверя това и да се информирам в кое поколение е връзката с Украйна" -  Владимир Сабоурин