„Славата е хубаво нещо. Главното обаче е да се отнасяте с уважение и да не се злоупотребява с нея. Звездите не го правят, за да изглеждат нещо по-специално. Няма специални хора.”

„Няма нищо вярно в мнението, че късметът се усмихва на настойчивите. Вие може да проявявате колкото си искате настойчивост, но зависите в крайна сметка от други.”

„Не е въпросът дали ще стана суперзвезда… Славата и парите не е цел на всичко това… Никой актьор няма да каже: „Аз не искам да съм известен.”. Но основната ми цел е страстта в работата.”

„Знам какво мога като актьор и какво не. Робърт де Ниро може и нищо да не прави… Аз не мога… И във филма „Шотландски боец” основната ми цел е да развия актьорските си способности и да се превърна в най-добрия в жанра фентъзи.”

„Най-важното е да бъдете страстни и готови да приемете болката, която понякога върви с бизнеса.” (към актьорите, които се доказват)

„Това е все едно Клинт Истууд да се разстройва, че го идентифицират с Мръсния Хари, Мел Гибсън –с героя му от „Смело сърце” или Харисън Форд – с Индиана Джоунс. Не е ли по-добре в крайна сметка да имаш роля, с която да останеш безсмъртен.” (за ролята си в „Шотландски боец”)

„Винаги съм се опитвал, дори и в чистите екшъни, да намеря в по-голяма степен чувствителността на характера за сметка на чистото действие. Когато прочетох сценария на „Шотландски боец”, ме заинтригува болката, която този човек е носил в себе си, защото не е в състояние да умре и гледа всички, които обича да си отиват преди него.”

„Много хора се опитват да подчинят късмета си. Безуспешно. Ние трябва да спрем да питаме съдбата: „Защо именно на мен?” -  само така е възможно да не изпуснете шанса си. И вие трябва да уважавате тези, които вършат черната работа и не получават това, за което са мечтали.”

КРИСТОФ ЛАМБЕР -  френско-американски актьор, сценарист, продуцент и писател, роден на 29 март 1957 г. Първата си голяма роля получава през 1984 г. във филма на Хю Хъдзън "Тарзан от рода Грейстоук" по книгата на Едгар Бъроуз. Със следващата си роля в „Метро” на Люк Бесон става известен, като за превъплъщението си в образа на Фред получава награда "Сезар". Следват роли в "Шотландски боец" (Highlander) в който си партнира с Шон Конъри, "Сицилианецът" (1987) на Майкъл Чимино и "Да убиеш свещеник" (1988) на Агнешка Холанд, "Аз те обичам" (1986) на Марко Ферери , "Ход с коня" (1991), "Макс и Джеръми" (1992), "Северна звезда" (1996), "Арлет" (1996) и др. Автор е на два романа.

 

Добавете коментар


Защитен код
Обнови

  • ВОЙНАТА

    Ода за Харкив

     "Държава и народ, които имат град като Харкив, никога не могат да бъдат победени" - коментар на Николай Слатински

„В живота, както и в изкуството, аз мога да се справя със себе си и без Господ Бог. Но не мога да съществувам - аз, страдащият човек - без нещо по-голямо от мен, нещо, което изпълва целия ми живот - без творческата сила.“

Ван Гог, холандски художник, роден на 30 март преди 170 години

Анкета

Подпишете се в подкрепа на украинския народ!

Путин е престъпник! - 89.2%

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

Тихословия = умотворение

 

"Тихословия" е новата книга на Анго Боянов

Непреглътнатите думи-камъчета на Марин Георгиев

 

Може би Марин Георгиев не подозира, но той по параболичен начин е обяснил замисъла на книгата си чрез своята рефлексия за фрагментите на Атанас Далчев

За Шекспир, уличното куче и любовта, без която не можем 

Най-ценното достижение на „Шекспир като улично куче“ на Валери Йорданов е всепобеждаващата сила на емпатията