АЛЕКСАНДЪР АНДРЕЕВ, "ДОЙЧЕ ВЕЛЕ"

Какво е общото между заместник-председателя на ДПС Йордан Цонев, от една страна, и турския президент Реджеп Тайип Ердоган и вицепрезидента на САЩ Майк Пенс, от друга?

Общото е, че и тримата възразяват срещу присъствието на Дарвин и еволюционната теория за произхода на човека в учебните програми. Или поне искат да "отворят очите" на децата и за други версии. Например за тази, че Господ Бог е създал всичко за седем дни преди няколко хиляди години.

Нека религиозните хора си вярват в каквото пожелаят, но да облъчват децата в училище с подобни нелепици – това не бива да препоръчва нито един отговорен политик.

Нека Ердоган и Пенс се отчитат пред собствените си избиратели, мен в случая ме интересува Йордан Цонев (с добре известния прякор). И кой знае защо си спомням, че той, поне навремето, сякаш се интересуваше повече от скъпи часовници, отколкото от възникването на Вселената, Господ Бог и образованието на децата. А както знаем, скъпите часовници са слабост и на някои високопоставени сановници от БПЦ. Тъкмо един от тях сега връчи орден на Цонев.

Толкова по въпроса за Дарвин, часовниците и сановниците.

Добавете коментар


Защитен код
Обнови

  • ВОЙНАТА

    Ода за Харкив

     "Държава и народ, които имат град като Харкив, никога не могат да бъдат победени" - коментар на Николай Слатински

„В живота, както и в изкуството, аз мога да се справя със себе си и без Господ Бог. Но не мога да съществувам - аз, страдащият човек - без нещо по-голямо от мен, нещо, което изпълва целия ми живот - без творческата сила.“

Ван Гог, холандски художник, роден на 30 март преди 170 години

Анкета

Подпишете се в подкрепа на украинския народ!

Путин е престъпник! - 89.2%

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

Тихословия = умотворение

 

"Тихословия" е новата книга на Анго Боянов

Непреглътнатите думи-камъчета на Марин Георгиев

 

Може би Марин Георгиев не подозира, но той по параболичен начин е обяснил замисъла на книгата си чрез своята рефлексия за фрагментите на Атанас Далчев

За Шекспир, уличното куче и любовта, без която не можем 

Най-ценното достижение на „Шекспир като улично куче“ на Валери Йорданов е всепобеждаващата сила на емпатията