daniivanov.blogspot.com

Холивудската звезда Майкъл Дъглас, който подкрепя Украйна от първите дни на войната, пристигна днес в Киев. Носителят на "Оскар" вече успя да се полюбува на забележителностите на украинската столица. 

По време на разходката Дъглас посети Михайловския златокуполен манастир, площад „Михайло“ и парк „Володимирски хълм“. Той се снима пред църква "Св. Андрей".

На 12 септември в Киев ще се проведе мащабна среща на върха на първите дами и господа, организирана от Олена Зеленска. Майкъл Дъглас, като посланик на добра воля на ООН, ще вземе участие в това събитие. Темата на срещата ще бъде безопасността на децата по време на въоръжени конфликти.

---

Майкъл Дъглас е потомък на еврейски преселници от Чауси - малко градче в Беларус, недалеч от Украйна. Рожденото име на баща му - Кърк Дъглас, е Исур (Иззи) Даниелович Демски. (бел. skif.bg)

  • БЕЗСМЪРТИЕ

    Девизът „Свобода или смърт“ навърши 250 години

    Фразата е използвана за първи път в църква, когато адвокатът и законодател Патрик Хенри държи пламенна реч, за да убеди колонистите от Вирджиния да се подготвят за война срещу потисническата Великобритания

„Все още обичам хората, които съм обичала, независимо че ги избягвам, когато ги срещна на улицата.”

Ума Търман, американска актриса, родена на 29 април преди 55 години

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

„И аз слязох“ - завещанието на Владимир Зарев

 

Писателят стриктно се придържа към евангелския текст, самият той се стреми да бъде стегнат, лапидарен, обран, ефективен, бяга от многословието...

Възродени звездни мигове от оперното изкуство

 

„Запленени от сцената“ от Огнян Стамболиев – книга от портрети на оперни творци

Дневникът на Борис Делчев – разрез на соцепохата

 С какво обаче записките на литературния критик са чак толкова опасни? Двадесет години след първата публикация, когато страстите са стихнали, а и почти никой от действащите лица вече не е сред живите, те вече се четат по друг начин.