Актьорът Крис Рок няма да се откаже да води церемонията по връчването на наградите „Оскар” заради расисткия скандал. Това заяви Реджиналд Хъдлин - продуцент на шоуто, пред „Entertainment Tonigh”.  Според него Крис Рок е решил да пренапише речта си, за да може да коментира на сцената създадената ситуация.

„Крис  се е заключил в стаята с екипа си и упорито работят. След всички провокативни и вълнуващи събития той каза, че ще хвърли стария си текст. Уверен съм, че Рок ще напише такава реч, че хората дълго ще говорят за нея”, заяви Хъдлин.

Церемонията ще се състои на 28 февруари, в Лос Анджелис. Това ще бъде трето появяване на Рок в подобно амплоа – той водеше церемониите през 2005 и 2006 г. Тогава получи положителни оценки за сценичното си присъствие, енергия и сполучливи шеги.

По рано този месец няколко тъмнокожи звезди призоваха Рок да се откаже да води церемонията.  Дискусията около наградите на филмовата академия се разгоря, след като на 14 януари бяха обявени номинираните за 2016 г. Сред претенденти за наградата в листата на актьорите и режисьорите не попаднаха афроамериканци.  Режисьорът Спайк Лий, актьорът Уил Смит, Джордж Клуни и други известни личности нарекоха избора на журито расистки. Заговори се дори и за реформа при номинациите. В същото време британската актриса Шарлот Рамплинг съзря расизъм спрямо белите.

„Лесно е да се предвидят действията на себелюбеца, трудно е да се отгатнат само действията на честните и безкористните хора.“

Фенимор Купър, американски писател, роден на 15 септември преди 235 години

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

Това най-опасно изкуство – науката

 

 

„Кога престанахме да разбираме света“ и е, и не е обичайна книга. Тя е от тези романи, които можем да определим като факшън

За градинаря, смъртта и непосредствения писателски талант

 

Новият роман на Георги Господинов „Градинарят и смъртта“ е обран, стегнат, лапидарен и целеустремен в добрия смисъл на думата

„Софийски музикални седмици“ - ценно музикално-историческо изследване

 

Книгата на Диана Данова-Дамянова ще бъде ценен източник на точна информация не само за изследователите, но и за всеки интересуващ се от явленията в историята и съвремието на музикалната ни култура.