Представлението „Три сватби и едно възкресение“ на младия русенски режисьор Ивайло Ненов за пореден път напълни салона на Русенския театър и предизвика бурните и еуфорични реакции на публиката. Спектакълът, част от програмата на Националния конкурс за млад театрален режисьор „Слави Шкаров“, донесе на Ненов заслужено първо място като впечатли журито с отличителните си ритъм, стил и визия. В програмата на конкурса бяха селектирани 4 от общо над 30 спектакъла на млади български режисьори, които се бориха за наградата. Отличено беше също любопитното абсурдистко решение на представлението „Хляб в джоба“ от Матей Вишняк на режисьора Веселин Петров, който получава възможността да постави спектакъл по свой избор на русенска сцена през следващия сезон.

В рамките на конкурса се проведе и представяне на книгата на Йордан Георгиев „Геният и зануленото време“, посветена на Слави Шкаров.

Селекционер на фестивала беше проф. д.и.н. Камелия Николова, а авторитетните имена в журито са Богдана Костуркова, Ина Шкарова, Косьо Станев, доц. д-р Светлана Байчинска и Крум Гергицов. Националния конкурс за млад театрален режисьор „Слави Шкаров“ се реализира за втора година с финансовата подкрепа на Община Русе и Фондация „Русе – град на свободния дух“.

Коментари  

0 #1 Огнян Стамболиев 23-10-2019 08:51
това не е вярно. Голямата награда получи Веселин Петров- преподавател от НАТФИЗ за постановката на пиесата на Матей Вишниек "Хляб в джоба"/ превод Огнян Стамболиев/ - ДТ Сливен, а допълнителната, втора награда поличи Ивайло Ненов.
Цитиране

„Мисля, че всеки е луд. Възхитен съм от хората, които са смятани за най-нормални, защото на мен те ми изглеждат най-странни от всички.“

Джони Деп, американски актьор, роден на 9 юни преди 60 години

Анкета

Подпишете се в подкрепа на украинския народ!

Путин е престъпник! - 89.2%

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

„Петият вагон“ - равносметка или ново начало

 

През 2022 г. писателят Христо Карастоянов е прегледал, обработил и допълнил своите текстове, конструирайки пъзел, които наистина могат да се разглеждат и като мини романи

Страстната адвокатска защита на един философ

 

Есетата на Октавиан Палер те карат да ги препрочиташ и отново да вникваш и разсъждаваш върху големи теми и образи на световната литература

Фрагменти около една книга на Марин Георгиев

"Марин е от редките участници в софри и говорилни, който усети как изтича времето в бездействие, ако не предприемеш нещо да задържиш хода му" - Георги Мишев за книгата на "Камъчето под езика"