КРЕМЕНА НИКОЛОВА – ФЛОР, ПР Софийска филхармония

Софийската публика има все по-голямата привилегия да се среща с виртуози, чийто дом са най-престижните световни сцени, а зала „България“ упорито затвърждава мястото си в списъка на предпочитаните дестинации на топ артистите в класическата музика. Магнетична и   напълно раздаваща се, Соня Йончева направи поредния подарък на родните меломани на 15 ноември. Концертът ѝ със Софийската филхармония затвърждава усещането, че столицата ни  е в центъра на световната културна карта.

Соня Йончева излезе пред родната публика само месец след раждането на дъщеря си София. Тя пристигна в София след два изключително успешни концерта в Хамбург и Москва с Пучиниева програма, към която очевидно има афинитет. Още в първите минути певицата показа, защо е определяна като една от най-харизматичните световни прими на оперния небосклон. Изключителната ѝ артистичност допълваше красивия и мощен глас на дивата и заедно с огромната енергия, която тя предаде на публиката, превърнаха концерта в истински спектакъл – наслада за сетивата.

На младия тенор Михаил Михайлов се падна отговорността да партнира на Соня Йончева и той се справи отлично с нелеката си задача, стоейки достойно до нея и в музикално, и в артистично отношение.

Водена от маестро Найден Тодоров Софийската филхармония беше повече от равностоен партньор и на оперната дива.  Оркестърът, който показва невероятно израстване в последните години, впечатли с красивия си звук и стилния прочит на нелеките партитури.

Бравурните аплаузи искрено развълнуваха звездата, която благодари на българската публика с 3 биса, а след концерта повече от 2 часа раздаваше автографи с широка усмивка и внимание към всеки един от стотиците почитатели, наредили се на дълга опашка за снимка с нея. Силно развълнувана, тя заяви, че не обича думата „довиждане“, а предпочита да каже „до нови срещи“. Зад кулисите обеща на оркестъра, че тази среща ще бъде съвсем скоро.

 

Добавете коментар


Защитен код
Обнови

  • ВОЙНАТА

    Ода за Харкив

     "Държава и народ, които имат град като Харкив, никога не могат да бъдат победени" - коментар на Николай Слатински

„Нищо не е по-коварно от еволюцията на обикновените прищевки, които се превръщат в желания.“

Томас Харди, английски писател, роден на 2 юни преди 183 години

Анкета

Подпишете се в подкрепа на украинския народ!

Путин е престъпник! - 89.2%

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

„Петият вагон“ - равносметка или ново начало

 

През 2022 г. писателят Христо Карастоянов е прегледал, обработил и допълнил своите текстове, конструирайки пъзел, които наистина могат да се разглеждат и като мини романи

Страстната адвокатска защита на един философ

 

Есетата на Октавиан Палер те карат да ги препрочиташ и отново да вникваш и разсъждаваш върху големи теми и образи на световната литература

Фрагменти около една книга на Марин Георгиев

"Марин е от редките участници в софри и говорилни, който усети как изтича времето в бездействие, ако не предприемеш нещо да задържиш хода му" - Георги Мишев за книгата на "Камъчето под езика"