Американската актриса Скарлет Йохансон разкритикува политкоректността при провеждането на кастинги, в които се отдава предпочитание на сексуални или национални малцинства, съобщи asifmag.com.

Според звездата политическата коректност вече се е превърнала в тенденция във филмовата индустрия и редица социални фактори са допринесли за това. Въпреки това, тази тенденция може да пагубна, когато става въпрос за изкуство, което трябва да бъде свободно от забрани.

“Като актриса би трябвало да мога да изиграя всякакъв човек, дърво или животно. Това е работата ми и това са нейните изисквания”, категорична е Йохансон.

Преди година звездата  стана обект на критика за втори път във връзка с роля, за която е избрана. Мнозина се разгневиха, че Йохансон ще играе трансджендър, като вместо това настояха актьор, член на LGBTQ общността, да се заеме с образа. През 2016 г., известната актриса беше обвинена в това, че ще изиграе главната роля в „Дух в броня“, когато се очаква, че героинята е от японски произход.

„Виждам, че политкоректността се превръща в тенденция в бизнеса ни. Тази политкоректност трябва да се случва заради различни социални причини. Въпреки това има случаи, в които това става неудобно, защото оказва влияние върху изкуството. Смятам, че изкуството не трябва да бъде ограничавано. Обществото би било по-единно, ако успее да си наложи разбирането за съществуването на различни мнения и чувства“, допълва Йохансон. 

  • ПЪТЕПИС

    "Утре не съществува. Има само днес" - Карибите отвътре

    • Доминиканците са благи и добронамерени хора;
    • Майката тук е на почит, от бащите никой не се интересува, защото майката на децата е сигурна, а бащата никога не е;
    • В Доминикана вечерно време се кара само на дълги светлини. 

„Чистата съвест е най-добрата възглавница.”

Хенрик Ибсен, норвежки драматург, роден на 20 март преди 197 години

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

„Убийство на булевард „Стамболийски“ или роман учебник по съвременно обществознание

Тази книга има и поколенчески, носталгичен привкус. Тя звучи преди всичко с гласа на героя, който е най-близо до възрастта на автора – чрез спомените, езика, начина на мислене (познаваме го ясно и от предишната му повест „Старецът трябва да умре“)...

Когато залогът е по-голям от живота…

Сюжетът на „Залог“ е поднесен увлекателно и непосредствено, но в него има излишна орнаменталност – дразнят протяжните сцени в чифлика на Паница, с неизбежните хора , песни и гърмежи, напомнящи стилистиката на Миклош Янчо, разкриването и овладяването на заговора напомня нощно театрално шоу...

Един философ разговаря с вечността: Октавиан Палер на български

Сборникът с есета „21 въображаеми писма до 21 велики мъже“ е своеобразна игра с философията и живота на творците, в която игра всичко се променя...