С тиара за 1 млн. евро на главата прочутото сопрано Анна Нетребко (44) каза „да” на тенора от Азербайджан Юсиф Ейвазов (38) в двореца Кобург във Виена преди ден, съобщиха всички световни агенции. 

Церемонията се състояла в тесен семеен и приятелски кръг, присъствали бащата на Нетребко Юрий и сестра й Наталия. Диадемата на оперната дива копирала тази от сватбата на Кейт Мидълтън през 2011 г. След церемонията бяла каляска откарала съпрузите в замъка Лихтенщайн, където били поканени 180 гости, сред които тенорът Пласидо Доминго. 

Нетребко, която живее в Австрия и има австрийско гражданство, се запозна с Ейвазов през 2014 г. По това време сопраното тъкмо се е развела с уругвайския бас-баритон Ервин Шрот, с когото бракът й продължи 6 години и от когото има син Тиаго. 

Ейвазов се изявява на сцените на Миланския оперен театър „Ла Скала” и в Кралската опера на Монте Карло и изнася множество рецитали в Европа и Азия. Пред 2012 г. той спечели първото място на 6-тия международен конкурс за оперни изпълнители „Bülbül” в Баку, съобщи classicfm.bg.

 

„Трябва да си дадем сметка, че оставяме нещо след себе си. И това е споменът за нас в децата ни."

Кевин Костнър, американски актьор и режисьор, роден на 18 януари преди 70 години

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

„Съседната стая“ - за правото на избор, приятелството и нещата от живота

 

Филмът е елегантно и изтънчено есе за смисъла на живота и за избора на смъртта...

Вслушвания в уроците на мъдростта и времето

В самия край на 2024 г. българската литературно-философска публика беше зарадвана от книгата „Вслушвания“ на Митко Новков, съдържаща дванадесет негови есета...

Писателю, бъди цял!

 

Марин Георгиев отдавна разлайва литературните псета. Причината е в неговия метод, който той никъде не е формулирал, но го приема като нещо дадено и прието, присъщо на душата и морала му. В „Заговорът на мъртвите“ той го обговаря многократно, но никъде не го формулира...