Два дни преди откриването на най-големия в света книжен форум – панаира на книгата във Франкфурт, Германия, няма информация кои български автори, книги и издателства ще бъдат промотирани там. Това стана ясно от прессъобщение на Асоциация „Българска книга”.

„България ще участва в дигиталната платформа на Панаира на книгата във Франкфурт, представяйки заглавия от българската литература с цел тя да бъде популяризирана на Запад и възползвайки се от възможността за продажба на права на международния пазар”, гласи съобщението.

Българското участие е организирано от Асоциация „Българска книга” с финансовата подкрепа на министерството на културата.

Франкфуртският панаир на книгата – най-голямото книжно изложение в света, ще се проведе от 14 до 18 октомври, но в дигитален формат заради пандемията от коронавирус.

Програмата предлага 70 часа професионална програма с онлайн събития, конференции, събеседвания със световно значими гости, а дигиталният BOOKFEST Digital включва 28 часа, пълни с истории, дискусии и разговори с многобройни международни гости.

Дигиталният формат позволява тази година да се включат  хиляди изложители от цял свят.

 

 Пълна дигитална програма на Панаира: https://www.buchmesse.de/digitale-buchmesse/live-programm.

 Пълна програма на BOOKFEST Digital: http://www.buchmesse.de/bookfest.

 Пълен списък на изложителите и техните събития: https://www.buchmesse.de/digitale-buchmesse/veranstaltungen-aussteller.

Добавете коментар


Защитен код
Обнови

„Човешкото съзнание е вид битка. А знаем какво ни казва Толстой за битките във „Война и мир“. Никой не знае точно какво се случва по време на битка.“

Сол Белоу, роден на 10 юни преди 108 години

Анкета

Подпишете се в подкрепа на украинския народ!

Путин е престъпник! - 89.2%

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

„Петият вагон“ - равносметка или ново начало

 

През 2022 г. писателят Христо Карастоянов е прегледал, обработил и допълнил своите текстове, конструирайки пъзел, които наистина могат да се разглеждат и като мини романи

Страстната адвокатска защита на един философ

 

Есетата на Октавиан Палер те карат да ги препрочиташ и отново да вникваш и разсъждаваш върху големи теми и образи на световната литература

Фрагменти около една книга на Марин Георгиев

"Марин е от редките участници в софри и говорилни, който усети как изтича времето в бездействие, ако не предприемеш нещо да задържиш хода му" - Георги Мишев за книгата на "Камъчето под езика"