„Рая и аз благодарим на всички малки и големи и деца, с които бяхме щастливи днес! И на Зори, Силвия и Божана, които кумуваха:)” Това написа във „Фейсбук” писателят Георги Господинов, който вчера представи с дъщеря си Рая съвместната им книга „Сватби на животни и неща”, издадена през лятото от „Жанет 45”. Подобни съвместни книги на известни писатели и децата им са рядкост. 

Двамата си партнираха в четенето на странните истории, като представлението беше разчупено – участваха и плюшени играчки, а децата от публиката през цялото време рисуваха разиграваните сюжети. 

Дебютът на малката Рая мина без сценична треска, похвали я баща й. Накрая двамата раздадоха автографи.

 

 

Добавете коментар


Защитен код
Обнови

„През целия си живот бях преследван от мисълта, че очевидно мъжете не искат да бъдат свободни. Те винаги искат да бъдат роби на някого, например на кариера или жена.“

Марчело Мастрояни, италиански актьор, роден на 28 септември преди 99 години

Анкета

Остава ли ви време да четете книги?

Да, както винаги - 80%
Все по-малко - 20%
Не чета изобщо - 0%

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

"Камъчета под езика" - рядка и дълбока книга

 

Написаното от Марин Георгиев е амалгама от автобиография, история, литература и конюнктура, строги и точни наблюдения на писатели и поети, на характерите и поведението им, както и превъплъщенията им и преди, и сега

Прометей, герой и жертва

 

Без съмнение „Опенхаймер“ ще бъде един от най-добрите филми в историята на киното. Невероятна операторска работа, изключителна актьорска игра и впечатляващи саундтраци.

Не губете време...

Нагоре по стълбата, която води надолу

 

 „Астероид Сити“ на Уес Андерсън  - ЗАЩО?