"Барби" оглавява бокс-офис класация на Северна Америка за втора поредна седмица, а след нея се нарежда филмът "Опенхаймер", предадоха световните осведомителни агенции. 

Седем дни след дебюта на двете продукции в киносалоните, бумът на "Барбенхаймер" не стихва.

От "Барби" на режисьорката Грета Гъруиг и "Опенхаймер" на Кристофър Нолан се очакваха рекорди в бокс-офис класацията и двата филма се представиха необичайно силно в киносалоните, отбелязва Асошиейтед прес.

Оказва се, че "Барбенхаймер" не е феномен за един уикенд. Постъпленията от двата филма заедно вече надхвърлиха един милиард щатски долара от продажби на билети в световен мащаб. Според Пол Дергарабедян, старши медиен анализатор в "Комскор", това е "крайъгълен камък за филмите, зрителите и киносалоните".  "Две продукции на конкуриращи се студия, свързани по този начин, взаимно помагащи си … не знам дали има нещо подобно в историята на бокс-офиса", отбелязва той. "Това наистина е без аналог".

"Барби" спечели значителните 93 милиона щатски долара през втория си уикенд, сочат оценки на студиото "Уорнър брос" в неделя. Пропитата с розово сензация отбелязва устойчив интерес, след като при дебюта си реализира най-доброто постижение за годината - печалба от 162 милиона щатски долара. Продажбите на билети паднаха само с 43 на сто през втората седмица от излизането на продукцията.

"Барби" също изпревари "Черният рицар" на Нолан, като регистрира най-добрите първи две седмици в кината от всеки друг филм на "Уорнър брос", отбелязва Асошиейтед прес. Досега продукцията на Нолан беше с най-добро представяне от тези на студиото. 

"Барби" скоро ще я превърне в най-големия касов хит на лятото. Всеки ден, в който се излъчва, продукцията с участието на Марго Роби и Райън Гослинг реализира постъпления от поне 20 милиона щатски долара.

Ефектът "Барби" не е само в Северна Америка. Филмът реализира приходи от 122,2 милиона щатски долара в международен план през уикенда. Общо приходите достигат 775 милиона щатски долара, сочат данни, публикувани от Асошиейтед прес. Това са резултати, които учудват дори опитни директори на студия.  "Има … публика, която иска да бъде част от духа на момента. Където и да отидете, хората носят розово. Розовото превзема света", казва Джеф Голдстайн, дистрибутор на "Уорнър брос".

"Опенхаймер" на “Юнивърсъл пикчърс" и тази седмица се нарежда на втора позиция в бокс-офис класацията на Северна Америка, като реализираните приходи са  46,2 милиона щатски долара. Филмът също се представя силно във втория си уикенд в киносалоните, като продажбата на билети за него е намаляла само с 44 на сто. 

Тричасовата драма на режисьора Нолан, в която Килиан Мърфи е в ролята на физика, разработил на атомната бомба Робърт Опенхаймер, е натрупала досега 174,1 милиона щатски долара. 

С допълнителни 72,4 милиона щатски долара от международни киносалони, "Опенхаймер" вече надхвърли приходи от 400 милиона щатски долара в световен мащаб.

Премиерната продукция "Привидения в къщата”, адаптация на атракция в тематичния парк на Дисни, лесно беше засенчена от "Барбенхаймер". Филмът, който струва около 150 милиона щатски долара, дебютира с постъпления от 24,2 милиона щатски долара в Северна Америка и девет милиона щатски долара - в чужбина. 

"Привидения в къщата" е с участието на ЛаКийт Станфийлд, Тифани Хадиш, Дани де Вито и Джейми Лий Къртис. Режисьорът е Джъстин Симиен.

“Звукът на свободата” се нарежда на четвърто място с 12,4 милиона щатски долара през четвъртия си уикенд. Така общите приходи от продадени билети в киносалоните в Северна Америка досега са почти 150 милиона щатски долара.

След него е  "Мисията невъзможна: Пълна разплата - част първа" с участието на Том Круз, който събра приходи от 10,7 милиона щатски долара през третия си уикенд. Общата му печалба на северноамериканския пазар възлиза на 139,2 милиона щатски долара.

Хорърът "Говори с мен" на А24  се представя добре, като дебютира с 10 милиона щатски долара. Филмът, режисиран от австралийците Дани и Майкъл Филипу и с участието на Софи Уайлд, беше премиерно показан на кинофестивала "Сънданс" през януари. Тогава получи страхотни отзиви от критиците, отбелязва Асошиейтед прес. Направен е за скромните 4,5 милиона щатски долара.

 

Източник: БТА

  • БЕЗСМЪРТИЕ

    Девизът „Свобода или смърт“ навърши 250 години

    Фразата е използвана за първи път в църква, когато адвокатът и законодател Патрик Хенри държи пламенна реч, за да убеди колонистите от Вирджиния да се подготвят за война срещу потисническата Великобритания

„Опитвам се да не гледам напред или назад, опитвам се да продължа нагоре”.

Шарлот Бронте, английска писателка, родена на 21 април преди 209 години 

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

„И аз слязох“ - завещанието на Владимир Зарев

 

Писателят стриктно се придържа към евангелския текст, самият той се стреми да бъде стегнат, лапидарен, обран, ефективен, бяга от многословието...

Възродени звездни мигове от оперното изкуство

 

„Запленени от сцената“ от Огнян Стамболиев – книга от портрети на оперни творци

Дневникът на Борис Делчев – разрез на соцепохата

 С какво обаче записките на литературния критик са чак толкова опасни? Двадесет години след първата публикация, когато страстите са стихнали, а и почти никой от действащите лица вече не е сред живите, те вече се четат по друг начин.