„Не обичам, когато се говори за мен. Да говорим за нещо сериозно.“

„С годините осъзнах, че времето е мимолетно. Не искам да го губя напразно. Искам да прекарам времето си с тези, които обичам и да се занимавам с това, което действително означава нещо.“

„От тибетските монаси научих трите най-лоши неща, които могат да се случат на човек – това е красотата, славата и богатството.“ 

„Семейството трябва да е най-безопасното място на света, свободно от тревоги.“

„Много мъже и жени се заплашват, че ще се убият един друг, така че защо да не показваме как изглежда действителността.“

„Аз съм от тези хора, които мразите заради генетиката. Там е истината.“

„Телефонирах на дядо и баба, и дядо ми каза: „Гледахме филма ти.“ „Кой?" – попитах аз. Той се провикна: „Бети, как беше името на оня филм, дето не ми хареса?"

„Имам проблеми с морала. Знам само какво ме кара да се чувствам добре и че за мен е важно, е да бъда честен към мен самия. А моралът малко ще почака.“

„До такава степен сме обсебени от последния си успех или неуспех, че дори започваме да се възприемаме по този начин. След като раздадоха наградите, имаше един победител и четирима губещи. Но четиримата губещи направиха големи филми.“

„Уморих се да мисля само за себе си. Писна ми от мен самия. Когато имаш деца, искаш да си до тях непрекъснато, да не пропускаш нито миг. Те ти носят истинска наслада и една дълбока любов. Можеш да напишеш книга, можеш да направиш филм, можеш да нарисуваш картина, но да имаш деца е най-невероятното приключение, което съм преживявал.

„Колкото по-голяма е любовта, от толкова повече неща се отказваш. Такава е цената. Но аз я приемам.“

„Трябва да изгубиш всичко, за да спечелиш всичко.“

„Действията казват повече от думите. Това не важи никъде с такава сила, както в общуването с децата.“

„Вярвам в това, че ти сам решаваш какви да са дните ти. Сам решаваш какъв да е животът ти. И всичко зависи от твоите възприятия.“

„Моята теория е, че ти трябва да си акулата. Трябва да се движиш непрекъснато. Не трябва да спираш.“

„Славата е кучка. Заради нея непрекъснато се чувстваш като момиче, което минава покрай работници на строеж.“

БРАД ПИТ - американски актьор и продуцент, роден на 18 декември 1963 г. Носител е на „Златен глобус“ и „Оскар“ за „12 години робство“, Снима се в редица забележителни филми „Интервю с вампир“, „Легенди за страстта“, „Телма и Луиз“, „Дванайсет маймуни“ и много други. 

  • ЗВЕЗДЕН ПРАХ

    Джордж Клуни, който не се страхува да остарява

    Той два пъти е избиран за най-сексапилен мъж на планетата. Лицето му е по реклами и билборди в целия свят. Едновременно с това е един от най-успешните актьори в историята и активист, който не се страхува да говори за редица проблеми.

     
  • ПАМЕТ

    Жерар Филип: Мисля, че съм горделив

    Интервю с френския актьор от 1959 г., малко преди да се разболее и да напусне този свят

     
  • НЕЗАБРАВИМАТА

    Невена Коканова, която европеизира българското кино

    Тя се наложи на екрана не само с грациозната си красота, но и с щедрия си талант, с който изгради първоначално образите на млади девойки с чисти чувства и естествено поведение 

     
  • КЛАСИКА

    30-те най-добри книги според французите

    Класацията е на френския вестник “Le Monde” от 2013 г. Литературни експерти са селектирали 200 заглавия, а списъкът с първите сто е формиран след избор на десетки хиляди читатели. Представяме ви първите 30.

     

„Никой възрастен не може да издържи кръста, който носи детето.“

 Франсоа Мориак, френски писател, роден на 11 октомври преди 139 години

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

„Аз съм виновен“

 

Книгата на Михаил Зигар „Война и наказание“ е анализ на отношенията между Русия и Украйна през последните три века и през последните три десетилетия.

Акустика за изгубената родина

 

В „Изгнание и музика“ Етиен Барилие отговаря на въпроса, как изгнанието въздейства върху творчеството на композиторите, преминали през това изпитание.

Между два свята: една българска тийнейджърка в Мюнхен

 

Какво е да растеш в Германия като дете на български мигранти? Да живееш в непрестижен квартал, но да учиш в елитна гимназия в центъра на Мюнхен? Живот между два свята: темата в дебютния роман на немски на Анна Димитрова.