ВЛАДО РУМЕНОВ, "ФЕЙСБУК"

Съвременници сме на безпрецедентно събитие в историята на паметниците на архитектурата!

Днес - 8 април, 2019 г. в София, на булевард "Васил Левски", на мястото на "Двойната къща" започнаха изкопните работи за строителството на нов "паметник на културата"! 

Статутът на паметник на културата на съществуващата там сграда бе снет от тогавашния министър на културата Вежди Рашидов, за да удовлетвори инвестиционните намерения на някой си Киро Японеца, каквото и да значи това име, който акт, в резултат на обществени протести, коства министерския пост на господин Рашидов, който сега е "само" шеф на парламентарната комисия по култура и медии. Сградата бе разрушена!

Поради общественото негодувание и за да угодят на господина, наречен Киро Японеца, Министерството на културата и Националният институт за недвижимо културно наследство сътвориха абсурда да дадат статут на паметник на културата на сграда, която японският Киро тепърва ще построи на мястото на сринатата. Щяла да бъде реплика на оригинала с няколкоетажна стъклено бетонна надстройка, за да се вържела естетически с вече съществуващата на съседния имот сграда на същият този "японски" господин...

Та, иначе казано, днес започна строителството на бъдещ паметник на културата...

Ликуй народе!

Паметник на всеядната и ненаситна българска корупция...

Не за "оставка", а за затвор плачат всичките "японци", "рашидовци", "борисовци", "цацаровци" и за всички останали синковци, за които се сетите!

ВЕДНАГА!

Добавете коментар


Защитен код
Обнови

„Самото съществуване на библиотеките е доказателство, че можем все още да имаме надежда за съществуването на човечеството.“

Т. С. Елиът, англо-американски поет, драматург и литературен критик, роден на 26 септември преди 135 години

Анкета

Остава ли ви време да четете книги?

Да, както винаги - 80%
Все по-малко - 20%
Не чета изобщо - 0%

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

"Камъчета под езика" - рядка и дълбока книга

 

Написаното от Марин Георгиев е амалгама от автобиография, история, литература и конюнктура, строги и точни наблюдения на писатели и поети, на характерите и поведението им, както и превъплъщенията им и преди, и сега

Прометей, герой и жертва

 

Без съмнение „Опенхаймер“ ще бъде един от най-добрите филми в историята на киното. Невероятна операторска работа, изключителна актьорска игра и впечатляващи саундтраци.

Не губете време...

Нагоре по стълбата, която води надолу

 

 „Астероид Сити“ на Уес Андерсън  - ЗАЩО?