ТАТЯНА КРИСТИ, "ФЕЙСБУК"

Искам да кажа на клетниците от МОН да не пипат лятната ваканция на децата! Не всичко, което правят западните образователни системи е добро и има смисъл и трябва папагалски да се копира!

Това, че клетите американчета започват да учат в средата на август, си е един огромен ужас за деца и родители. Това, че някъде в Европа карат децата да учат и през юли, не ги прави нито по-умни, нито по-образовани!

Аргументът, че децата забравяли всичко през ваканцията е несъстоятелен, защото ваканцията е за много други неща, не по-малко важни от ученето – като пътувания, активен спорт, летни обрзователни лагери, и да, мързелуване! Играта и мързелът са основна част от почивката на деца и възрастните!

Не пипайте дългата лятна ваканция на децата за сметка на повече почивни дни през годината. Никой не го топли, дали през февруари има няколко дена екстра ваканция или през март и ноември... Кой го топли да разкъсват годината на малки ваканцийки за сметка на голямата, топла, безкрайна, прекрасна лятна ваканция? То и сега има достатъчно почивни дни за децата през годината.

Тази тема за удължаването на учебната година пак се беше появила преди няколко години... и явно става вечна дъвка в МОН. Абе вие други проблеми с образованието нямате ли си?

  • ЗВЕЗДЕН ПРАХ

    Джордж Клуни, който не се страхува да остарява

    Той два пъти е избиран за най-сексапилен мъж на планетата. Лицето му е по реклами и билборди в целия свят. Едновременно с това е един от най-успешните актьори в историята и активист, който не се страхува да говори за редица проблеми.

     
  • ПАМЕТ

    Жерар Филип: Мисля, че съм горделив

    Интервю с френския актьор от 1959 г., малко преди да се разболее и да напусне този свят

     
  • НЕЗАБРАВИМАТА

    Невена Коканова, която европеизира българското кино

    Тя се наложи на екрана не само с грациозната си красота, но и с щедрия си талант, с който изгради първоначално образите на млади девойки с чисти чувства и естествено поведение 

     
  • КЛАСИКА

    30-те най-добри книги според французите

    Класацията е на френския вестник “Le Monde” от 2013 г. Литературни експерти са селектирали 200 заглавия, а списъкът с първите сто е формиран след избор на десетки хиляди читатели. Представяме ви първите 30.

     

„Музиката принадлежи на всички. Само звукозаписните компании все още вярват, че те са собствениците й.“

Джон Ленън, английски музикант, роден на 9 октомври преди 84 години

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

„Аз съм виновен“

 

Книгата на Михаил Зигар „Война и наказание“ е анализ на отношенията между Русия и Украйна през последните три века и през последните три десетилетия.

Акустика за изгубената родина

 

В „Изгнание и музика“ Етиен Барилие отговаря на въпроса, как изгнанието въздейства върху творчеството на композиторите, преминали през това изпитание.

Между два свята: една българска тийнейджърка в Мюнхен

 

Какво е да растеш в Германия като дете на български мигранти? Да живееш в непрестижен квартал, но да учиш в елитна гимназия в центъра на Мюнхен? Живот между два свята: темата в дебютния роман на немски на Анна Димитрова.