Чешкият център в София продължава дейността си, след като генералният директор на мрежата Чешки центрове е отменил решението за неговото закриване. Това съобщиха от институцията с благодарност към всички свои приятели, последователи и партньори в България и Чехия, които са подкрепили каузата за запазването на център.
От екипа подчертават, че именно широката обществена подкрепа е допринесла за промяната на решението и за продължаването на културната дейност на Чешкия център в българската столица.
Като жест на признателност институцията ще отвори пространството си за провеждане на събития всяка сряда. Инициативата стартира веднага и ще продължи до 20 юни, а след лятната пауза програмата ще бъде подновена от 23 септември до края на годината.
От Чешкия център отправят покана към артисти, организации и активни граждани да предлагат идеи за вдъхновяващи събития и проекти, които да бъдат реализирани в залата на културния институт.




