Актрисата Кари Фишър (59), която се снима в Епизод VІІ на сагата „Междузвездни войни” 30 години след първите епизоди, се принуди да се противопостави на хейтъри в социалните мрежи, съобщи washingtonpost.com. 

Изпълнителката на ролята на принцеса Лея се появи в „Силата се пробужда” заедно с Харисън Форд като Хан Соло и Марк Хамил като Люк Скайуокър в последната серия от култовия филм. И тримата естествено са поостарели, но все така впечатляващи. Фишър обаче беше обиждана с коментари, че не изглеждала добре. Затова се появи в „Туитър” и сложи на мястото им злобните коментатори, като ги призова да не се втренчват в тялото й. Актрисата отговори на най-бруталните от тях, като се защити срещу атаките, че е възрастна, че е напълняла и че не изглежда добре. 

Наскоро Фишър разказа как е била притискана да отслабне и да се подмлади. Същото сподели и 64-годишният Марк Хамил, който се появява само за минути във филма. 

„Аз съм жена, а в Холивуд пределната възраст за жени е 40, или да кажем най-много 50 години”, обясни актрисата. 

Според статистика, публикувана от „The Washington Post” в топ 100 от филмите на 2014 г. не е снимана нито една жена над 45 г. Тази ужасяваща дискриминация се допълва от факта, че всички хейтъри, атакували Кари Фишър, са мъже. 

 

„Лесно е да се предвидят действията на себелюбеца, трудно е да се отгатнат само действията на честните и безкористните хора.“

Фенимор Купър, американски писател, роден на 15 септември преди 235 години

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

Това най-опасно изкуство – науката

 

 

„Кога престанахме да разбираме света“ и е, и не е обичайна книга. Тя е от тези романи, които можем да определим като факшън

За градинаря, смъртта и непосредствения писателски талант

 

Новият роман на Георги Господинов „Градинарят и смъртта“ е обран, стегнат, лапидарен и целеустремен в добрия смисъл на думата

„Софийски музикални седмици“ - ценно музикално-историческо изследване

 

Книгата на Диана Данова-Дамянова ще бъде ценен източник на точна информация не само за изследователите, но и за всеки интересуващ се от явленията в историята и съвремието на музикалната ни култура.