Българският композитор Марио Григоров вероятно ще се бори за „Оскар“, съобщи btv.bg. Неговата песен към филма „Фантастични животни и къде да ги намерим” по текст на Дж. К. Роулинг, която е и сценарист на филма, е с големи шансове за номинация от Академията.

МАРИО ГРИГОРОВ напуска България, когато е на 9 години. Първоначално семейството се установява в Германия. След това композиторът живее в Ню Йорк и Лос Анджелис, а сега работи в Лондон. Той е написал музиката за над 50 филма, сред които номинираният за „Оскар” „Прешъс”, „Вестникарчето” (Матю Макконъхи, Никол Кидман) и „Срещу сянката” (Хелън Мирън, Куба Гудинг-младши). И трите филма са на режисьора Лий Даниълс.

„Много е трудно. Всичко зависи от срещата и запознаването с даден режисьор или продуцент. Ако получа номинация за "Оскар", вероятно ще се отворят повече врати. Ще имам повече срещи с продуценти. Вероятно хонорарите ми ще се вдигнат” , заяви Марио Григоров пред btv.

„Лесно е да се предвидят действията на себелюбеца, трудно е да се отгатнат само действията на честните и безкористните хора.“

Фенимор Купър, американски писател, роден на 15 септември преди 235 години

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

Това най-опасно изкуство – науката

 

 

„Кога престанахме да разбираме света“ и е, и не е обичайна книга. Тя е от тези романи, които можем да определим като факшън

За градинаря, смъртта и непосредствения писателски талант

 

Новият роман на Георги Господинов „Градинарят и смъртта“ е обран, стегнат, лапидарен и целеустремен в добрия смисъл на думата

„Софийски музикални седмици“ - ценно музикално-историческо изследване

 

Книгата на Диана Данова-Дамянова ще бъде ценен източник на точна информация не само за изследователите, но и за всеки интересуващ се от явленията в историята и съвремието на музикалната ни култура.